Almanya Online Türk Diyetisyen

Yaşamı boyunca neredeyse her bireyin karşı karşıya kaldığı kilo problemine en net çözüm elbette ki alanında uzman bir diyetisyene başvurmaktır. Bu süreç, iyi bir diyetisyen arayışı ile başlamaktadır.

Uzman Diyetisyen Hilal Konak

Lisans eğitimini Ege Üniversitesi’nde Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nde tamamlayan Uzman Diyetisyen Hilal Konak, 2016 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Beslenme ve Diyetetik Anabilim Dalı’nda lisansüstü eğitimini tamamladıktan sonra 2018 yılında Uzman Diyetisyen Hilal Konak Beslenme ve Diyet Danışmanlığı Merkezi’ni açarak danışanlarıyla bir araya gelmeye başladı.


Hızlı Randevu Al!

Hilal Konak – DoktorTakvimi.com

Ancak, yurt dışında yaşayan birçok Türk vatandaşı, bu bölgelerde Türk diyetisyen bulmakta zorluk çekebilmektedir. Kişilerin mevcut dil sorunları da kendilerini ifade etmelerini güçleştirdiği için kilo problemi geri plana atılarak ertelenmektedir. Almanya, birçok Türk vatandaşının yaşadığı bir ülkedir. Dolayısı ile buradaki vatandaşlar için de aynı problemler geçerlidir. Konu ile alakalı olarak Almanya Türk Diyetisyen arayışında, farklı bir hizmet şekli geliştirilmiştir.

Almanya Türk Diyetisyen

Almanya Türk Diyetisyen arayışında, Türk vatandaşlarının bu bölgede bulabilecekleri Türk diyetisyen sayısı oldukça azdır. Bu aşamada, farklı yöntemler ile hizmet sunan diyetisyenler devreye girmektedir. Diyetisyen Hilal Konak, yurt dışında yaşayan vatandaşlar için online diyet hizmetini faaliyete geçirmiştir. Bu durum, Türk diyetisyen arayışında, kişilerin işlerini oldukça kolaylaştırmaktadır. Ancak, bu şekilde nasıl bir görüşme ve danışmanlık sağlandığı kimi zaman kafa karıştırıcı olabilmektedir.

Almanya Online Diyetisyen

Almanya için online diyetisyenlik hizmetinin, kişilerin diyetisyen ile birebir görüşmelerinden hiçbir farkı yoktur. Yalnızca görüşmeler ve değerlendirmeler online ortamda yapılmaktadır. Gerekli kontrol ve incelemelerden sonra, uzman diyetisyen tarafından belirlenen beslenme listesi ile kişinin beslenme düzeni ve kilo kontrolü sağlanabilmektedir. Ayrıca, içinde bulunduğumuz covit-19 pandemisi sebebiyle de online görüşmelerde, oluşabilecek herhangi bir riskli durum ortadan kalkmaktadır. Online diyetisyenlik hizmetinin daha birçok farklı avantajı da bulunmaktadır.

Uzman Türk Diyetisyenden Online Diyet

Diyetisyen Hilal Konak, online diyet kapsamında, danışanları ile yüz yüze yaptığı görüşmelerdeki gibi bir yol izlemektedir. Kişinin beslenme alışkanlıklarının değerlendirilmesi, kilosu, geçmiş öyküsü, kronik bir hastalığın olup olmadığı gibi birçok bilgi edinilmesinin ardından, uygun görülen şekilde bir beslenme programı hazırlanmaktadır. Bu beslenme programları, diyetisyenin kendisi tarafından hazırlanmakta ve her danışan için farklı şekillerde düzenlenmektedir. Yani beslenme listeleri kişi bazında hazırlanmaktadır.

Takipli ve Takipsiz Online Beslenme Danışmanlığı

Diyetisyen Hilal Konak tarafından sunulan online diyet hizmetleri kapsamında, Almanya’ya yaşayan Türk vatandaşları için hem takipli hem de takipsiz online diyet danışmanlığı gerçekleştirilebilmektedir. Takipli beslenme danışmanlığı kapsamında, kişiye özel oluşturulan diyet listeleri, haftalık olarak gerçekleştirilen kilo kontrolü ve diyetisyen görüşmeleri sağlanmaktadır. Bunun yanında yenilenen beslenme programları ve diyetisyen ile yapılan telefon konuşmaları da söz konusudur. Takipsiz diyetisyen hizmeti kapsamında ise, kişilerin genel durumlarının değerlendirilmesinin ardından bir beslenme listesi oluşturulmaktadır. Takipsiz online diyetler genellikle daha kısa bir zaman dilimini kapsamaktadır. Belirli bir zamandan sonra kontrol görüşmesi sağlanarak danışanın kilo durumu değerlendirilmektedir. 

Çocukluk Döneminde Beslenme 

Çocukluk dönemi hem zihinsel hem de bedensel gelişim açısından oldukça önemli bir dönemdir. Bu dönemde, doğru beslenme alışkanlıklarının edinilmesi, çocuğun ilerleyen dönemde sağlıklı bir birey olabilmesi için dikkat gerektirmektedir. Çocukluk dönemi beslenmesinde farklı gıda gruplarının yer aldığı bir beslenme programı oluşturulmaktadır. Bu aşamada, çocuğun mutlaka alması gereken besinler atlanmamalı ve her birinin dengede olması sağlanmalıdır.

Hastalıklarda Beslenme Tedavisi

Bazı kronik ve sistemik hastalıkların varlığında, kişilerin belirli beslenme kuralları çerçevesinde beslenmesi gerekmektedir. Bu hastaların belirli gıda grubunu tüketmeleri sakıncalı olabilmektedir. Ayrıca bu hastalar için kilo kontrolü de oldukça önemlidir. Bilindiği gibi, kilo birçok hastalığın tetikleyicisi durumundadır. Diyetisyen Hilal Koçak, mevcut bir hastalığı olan bireyler için gerekli değerlendirmenin yapılmasının ardından, doğru bir beslenme programı oluşturarak online beslenme danışmanlığı hizmeti sunmaktadır.

Kişiye Özel Kilo Alma/Kilo Verme Programı

Kilo vermek birçok insanın problemi olsa da kilo alma problemi yaşayan insanlar da mevcuttur. Bu kişiler, genellikle ne kadar yerlerse yesinler kilo alamadıklarından yakınırlar. Hem kilo alma hem de kilo verme programlarında, uygun besin gruplarının tercih edilmesi ile birlikte başarıya ulaşılabilmektedir. Diyetisyen Hilal Koçak, Almanya’da yaşayan Türk vatandaşları için sunduğu online diyet hizmetinde, kişiye özel kilo alma ve kilo verme programları oluşturmakta ve takibini yapmaktadır.

Sporcu Beslenmesi

Sporcu beslenmesi, daha az aktif bir bireyin beslenmesine göre farklılık göstermektedir. Sporcuların çok daha fazla enerji harcadığı ele alındığında, bu kişiler için farklı bir beslenme programı oluşturmak gerekmektedir. Alınan gıdaların miktarı ve çeşidi sporcu beslenmesinde oldukça önemli bir yer tutar. Sporcular için beslenme programının oluşturulmasına yönelik, Diyetisyen Hilal Koçak online diyet kapsamında hizmet vermektedir.

Hemen Randevunuzu Alın!

Size en uygun gün ve saat için randevunuzu alabilirsiniz.

Görüşmeyi Başlat
1
💬 Online randevunuzu hemen oluşturun!
Aklınıza takılan bir şey mi var? Buradayız. Merak ettiklerinizi sorabilir ve online randevunuzu oluşturabilirsiniz.