Sizce ayda 5 kilo verdiren diyet mi 3 kilo verdiren diyet mi daha sağlıklı daha doğru? Her ikisi de değil. Alınan kilolarda verilen kilolarda sizin parmak iziniz gibidir. Yenilen sağlıksız gıdalar sonucunda alınan kilolar, sağlıklı beslenme ve yapılan diyetler sonucunda verilen kiloların rakamları kişiden kişiye göre değişmektedir. Ayda 5 kilo vermek de ayda 3 kilo vermek de kimine göre sağlıklı olabilirken, kimine göre sağlıksız, kimine göre de yetersiz olabilmektedir.

Kilo verme pek çok şeye bağlı olarak değişkenlik gösterir. Bu unsurlardan biri de metabolizma hızıdır. Yani metabolizma hızınız yavaşsa daha yavaş kilo verir, metabolizma hızınız normal ya da daha hızlıysa daha hızlı kilo verirsiniz. Yediğiniz sağlıksız gıdalar, hareketsiz olmanız, kısacası yaşamsal faktörler metabolizma hızınızı, dolaylı olarak da kilo vermenizi etkiler.

Hemen Online Diyete Başla!

Uzman Diyetisyen Hilal Konak eşliğinde size özel ön görüşme fırsatından faydalanarak randevunuzu almak için hemen tıklayın!

Kilo vermede bir diğer önemli nokta ise yaşınızdır. Çocuklar ve genç olanlar orta yaş ve orta yaş üzerine göre daha hızlı kilo veririler. Çünkü metabolizmaları daha hızlıdır. Ancak orta yaş ve üzerindekilerin kilo veremez anlamı çıkartılmamalı, sadece genel olarak daha yavaş kilo verdikleri unutulmamalı ve psikoloji bozulmamalıdır. Kilo vermede önemli faktörlerden biri de herhangi bir rahatsızlığın olup olmamasıdır. Eğer rahatsızlığınız varsa buna bağlı olarak kilo verme daha yavaş ya da daha hızlı gerçekleşebilir. Ancak rahatsızlıkla beraber yavaş kilo vermenin çözümü varken, hızlı kilo vermenin bazen tehlikeli sonuçlar doğurabildiği unutulmamalıdır. Bu nedenle de mutlaka Beslenme ve Diyet Uzmanı ile görüşüp, kişiye özel beslenme programı hazırlanmalıdır.

Ayda 5 kilo verdiren diyet programları, ayda 3 kilo verdiren diyet programları ya da haftada garantili 5 kilo verdiren diyet listeleri görüyor olabilirsiniz ancak bunlardan uzak durmalısınız. Diyet listelerinin kişiye özel unutulmamalı, bu nedenle de Beslenme ve Diyet Uzmanından destek almalısınız. Sağlıklı yiyecek ve içecek listeleri ile size özel hazırlanan diyet listeleriyle hem aç kalmaz hem de kalıcı kilo verirsiniz. Hatta ayda 3 ya da 5 değil, belki 7,10 kilo verirsiniz. Kim bilir?

Hemen Online Diyete Başla!

Sağlıklı bir yaşam sürdürebilmeniz için verilen tüm danışmanlık hizmetlerden online olarak da yararlanabilirsiniz. Yoğun iş hayatı, okul temposu, İstanbul dışında yaşamanız ya da zaman kısıtlılığı gibi nedenlerle danışmanlık merkezinize gelemiyorum diyorsanız online danışmanlık hizmeti sizin için oldukça idealdir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz