Hemen hemen tüm kadınların büyük problemlerinden biri de basenleridir. Basenleri eritmek için türlü türlü diyetler, egzersizler uygulanır ancak genellikle başarısız sonuçlanır. Çünkü internetten ya da çevreden duyulan basen eriten diyet programları uygulanır. Basen eriten diyet diye bir şey yoktur. Hiçbir diyet sadece basen, göbek ya da kol eritmez. Ancak bu durumda sağlıklı diyet programları uygulandığında böyledir. Eğer Beslenme ve Diyet Uzmanına danışmaz, kişiye özel beslenme programı hazırlamaz ve uygulamazsanız kilo vermenin aksine ciddi kilolar alabilirsiniz.

Basen Eriten Diyet Programları Hakkında Yanlış Bilinenler

Google’a basen eriten diyet programları yazdığınız zaman çeşit çeşit listeler ile karşılaşmanız mümkün. Ancak bunları denemeyin!

Hemen Online Diyete Başla!

Uzman Diyetisyen Hilal Konak eşliğinde size özel ön görüşme fırsatından faydalanarak randevunuzu almak için hemen tıklayın!

İlk olarak diyetlerin kişiye özel olduğu unutulmamalıdır. Beslenme ve Diyet Uzmanları kişilerin yaşlarına, kilolarına, beslenme alışkanlıklarına, iş ve yaşamları ile birlikte bazı tahlil sonuçlarına göre diyet listeleri hazırlalar. Bu diyet listeleri ile hem kalıcı kilo vermiş hem de kilo verme sürecinde aç kalmamış olursunuz. Aynı zamanda Beslenme ve Diyet Uzmanlarının hazırladığı diyet listeleri ile hedeflenen sadece kilo vermek değil, beslenme alışkanlığı da kazanmaktır. Yani kilo verdikten sonra eski yeme alışkanlıklarınıza geri dönmemelisiniz. Bunu kendi isteğinizle yapmalı, neden yaptığınızın da bilincinde olmalısınız.

İkinci olarak da belirtilmesi gereken ise basen eriten diyet programları yoktur. Kilo verdiğiniz zaman tüm yağlarınızda eşit miktarda kilo verirsiniz. Kilo aldığınız zaman ise eşit miktarda kilo alırsınız. Ancak çevrenizde diyet yaparken basenleri daha hızlı giden ya da göbeğinden daha hızlı kurtulanları görmüşsünüzdür. Bu durumda diyet sonucunda değil, spor sonucunda gerçekleşir. Spor yaptığınız zaman kas kütleniz artar. Kas kütlesinin artışı da kilo vermeyi hızlandırır. Aynı zamanda basenlerinizi çalıştıran bir spor yaparsanız basenlerinizin daha hızlı şekil alıp, inceldiğini görürsünüz. Çünkü siz giden yağların yerini kasla dolduruyor, kas kütlesinin artışı ile de daha hızlı kilo vermeyi destekliyorsunuzdur.

Basen Eriten Diyet Erittiklerini Ne Yapıyor?

Basen eriten diyet olmadığını anladığımıza göre, diyet sonucunda eriyenler ne oluyor demek daha doğru olur. Eğer spor yapmazsanız bir süre sonra derinizde sarkmalar meydana gelir. Bu nedenle diyetin belli bir aşamasından sonra mutlaka sporla desteklenmelidir. Ağır spor yapmak yerine, tempolu yürüyüşlerde bunda etkili olacaktır. Sadece tartıdaki değer değil, aynada gördüğünüz de sizi mutlu eder. Bu nedenle spor şart ancak ne spor ne de diyet tek başına yeterli değil!

Hemen Online Diyete Başla!

Sağlıklı bir yaşam sürdürebilmeniz için verilen tüm danışmanlık hizmetlerden online olarak da yararlanabilirsiniz. Yoğun iş hayatı, okul temposu, İstanbul dışında yaşamanız ya da zaman kısıtlılığı gibi nedenlerle danışmanlık merkezinize gelemiyorum diyorsanız online danışmanlık hizmeti sizin için oldukça idealdir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz