Son zamanlarda detoks içeceklerine olan merak bir hayli artmış durumda. Özellikle de sağlığına dikkat edenler, zayıflamak isteyenler, spor öncesi ya da sonrası enerji kazanmak ya da kaybettikleri enerjiyi geri almak için detoks içeceklerini tercih ediyorlar. Peki nedir bu detoks ve detoks içecekleri?

Detoks Nedir?

Detoks, vücudumuza çeşitli yöntemlerle giren ve atık madde olarak dışarı atılmayı bekleyen zararlı toksinlerden kurtulmak olarak tanımlanmaktadır. Detoks içecekler ise toksinlerin atılmasına yardımcı olan meyve ve sebzelerden yapılan içeceklerdir.

Hemen Online Diyete Başla!

Uzman Diyetisyen Hilal Konak eşliğinde size özel ön görüşme fırsatından faydalanarak randevunuzu almak için hemen tıklayın!

Detoks Neden Olur?

Toksin çeşitli sebeplerden dolayı olur. Aynı zamanda herkeste de olabilir. Gün içerisinde yediğimiz yemeklerden, soluduğumuz havadan, içtiğimiz içeceklerden toksinleri vücudumuza alırız. Bunları farkında olmadan alırız. Ancak bazı besinler toksinlerin oluşumunu doğrudan etkilediğinin bilincinde olmalı, buna göre hareket etmeliyiz. Toksinlerin vücudumuzda birikmemesi ya da atmak için yapılması gereken en kolay yöntem bol bol su tüketmektir. Gün içerisinde içtiğimiz çay ve kahve su yerine geçmeyip, toksin oluşumunu doğrudan etkiler. Bunların yanı sıra şeker, kızartmalar, katkılı tüm gıdalar, sigara, alkol, hatta kalitesiz makyaj bile toksinlerin oluşumunu doğrudan etkiler.

Detoks Zayıflatır mı?

Hemen hemen herkesin merak ettiği sorudur Detoks Zayıflatır mı sorusu. Detoks yaparak zayıflamak hem mümkün hem de mümkün değildir. Mümkün olmasının nedeni detoks yaparken sağlıksız ve katı gıdalar tüketilmediği için vücut hızlı bir şekilde kilo kaybeder. Yani kısa bir süre içerisinde 2-3 kilo vermek mümkündür. Fakat bu sadece tartıdaki kilo kaybı, şişkinliğin inmesidir. Detoks yaparak vücuttan sıvı kaybedersiniz, ödem atarsınız. Bu tartıya kilo kaybı gibi yansısa da böyle değildir yani zayıflamazsınız.

Detoks zayıflatmaz, detoks içecekleri de kilo verdirmez. Kilo vermek istiyorsanız Beslenme ve Diyet Uzmanıile görüşerek size özel beslenme programı hazırlanmalıdır.

Hemen Online Diyete Başla!

Sağlıklı bir yaşam sürdürebilmeniz için verilen tüm danışmanlık hizmetlerden online olarak da yararlanabilirsiniz. Yoğun iş hayatı, okul temposu, İstanbul dışında yaşamanız ya da zaman kısıtlılığı gibi nedenlerle danışmanlık merkezinize gelemiyorum diyorsanız online danışmanlık hizmeti sizin için oldukça idealdir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz