Kadınların birçoğu aşırı kilolarından şikayet etmektedirler. Bu nedenle kilo vermek istemektedirler. Bunun için düzenli olarak yapmaları gereken 2 şey vardır. Bunlardan birisi diyet, diğeri ise spordur. Bu 2 şey uygun şekilde yapıldığı takdirde kilo vermek, daha önemlisi kalıcı ve sağlıklı kilo vermek oldukça kolaydır.

Birçok kişi kısa sürede kilo vermek ister. Normal yollardan bu çok zordur, olsa bile sağlık açısından tehlikesi vardır. Aynı zamanda kısa sürede kilo verdirici ilaçlarda sağlık açısından zararlıdır. Bu nedenle kilo vermek istiyorsanız acele etmeden, sağlıklı bir şekilde kilo vermeye çalışmalısınız. Bu şekilde verilen kilolar aynı zamanda kalıcı olmaktadır. Kilo vermede kalıcı kilo vermekte önemlidir. Çünkü bu sorunla karşı karşıya kalanların en çok şikayet ettikleri konulardan birisi verilen kiloların tekrar alınmasıdır. Bu sağlıksız ve uygun olmayan şekilde kilo verildiği takdirde meydana gelen bir durumdur. Tabi ki sıkı diyet ve spor programından kilolar verildikten sonra hemen çıkılmamalı, kiloları her zaman istenilen seviyede tutmak için diyet ve spor her zaman yapılmalıdır. Bu sağlık açısından da oldukça faydalıdır.

Hemen Online Diyete Başla!

Uzman Diyetisyen Hilal Konak eşliğinde size özel ön görüşme fırsatından faydalanarak randevunuzu almak için hemen tıklayın!

Diyet ve Spor Birlikte Yürütülmeli, Diyetisyen Tavsiyesine Uyum Sağlanmalıdır

Gelelim yapmanız gerekenlere; ilk olarak bir diyetisyenin önerisi doğrultusunda diyet programı belirlemelisiniz. Diyet aç kalmak değildir. Diyet ihtiyaçların bilinerek, bu ihtiyaçlara göre dengeli ve düzenli beslenmektir. Tabi ki kilo vermek için diyet yapanlarda normal ihtiyaçtan çok az bir kesinti yapılmakta ve bu şekilde kilo verilmesi sağlanmaktadır. Diyet programını yaptıktan sonra ise yapılacak olan en önemli şey spordur. Tek başına diyet programı ya da spor yeterli olmamaktadır. Aynı zamanda sağlık açısından da uygun değildir. Bu nedenle diyet ile beraber sporda yapılmalıdır. Spor olarak en çok yürüme ve yüzmeyi tavsiye edilir. Yüzme her zaman, her yerde mümkün olmayacağından dolayı, yürüme sizler için en iyi spor olacaktır. Günde en az 45 dakika yürüyerek hem kilo vermeyi hızlandırırsınız hem de sağlıklı bir yaşama katkı sağlamış olursunuz.

Özetle diyet ve spor sağlık açısından oldukça önemlidir. Kilo vermek isteyenler için vazgeçilmez noktalar olan diyet ve spor; sağlık içinde oldukça faydalı olduğundan herkes tarafından yapılmalıdır.

Hemen Online Diyete Başla!

Sağlıklı bir yaşam sürdürebilmeniz için verilen tüm danışmanlık hizmetlerden online olarak da yararlanabilirsiniz. Yoğun iş hayatı, okul temposu, İstanbul dışında yaşamanız ya da zaman kısıtlılığı gibi nedenlerle danışmanlık merkezinize gelemiyorum diyorsanız online danışmanlık hizmeti sizin için oldukça idealdir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz