Fazlalık kilolarından kurtulabilmek adına diyete niyetlenen ve hatta başlayan pek çok kişi, hayatında ve özellikle de beslenme düzeninde değişiklikler yaşanacağını düşünerek korkuya kapılmaktadır. Diyet denilince akla tatsız tutsuz yemekler gelirken, aslında bunun aksine diyet kişilerin sevdiği yiyeceklerle gayet lezzetli ve sağlıklı beslenme olarak ifade edilebilmektedir. İnsan ömrü yalnızca tuzsuz, yağsız ve haşlanmış yiyecekler ile geçmeyeceğinden, geçse de bu duruma sağlıklı beslenme denemeyeceğinden bu korkular geride bırakılarak ve gönül rahatlığı ile diyete başlayabilmek mümkündür.

Diyet Yaparken Tatlı Tüketilebilir Mi?

“Diyet yaparken tatlı tüketebilir miyim?” sorusunun cevabı, günümüzde kilo vermeye çalışan ve aynı zamanda tatlıyı çok seven bireylerin en çok merak ettiği konulardan biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Esasen sağlıklı beslenme, doğru porsiyonlarla tercih edilen besinlerin ambalajlar ile albenisini artırarak çeşitlendirilen planlama olarak ifade edilmektedir. Bireyin ciddi bir sağlık problemi olmaması şartıyla uygun porsiyonlar ile tüketmiş olduğu besinlerin yasaklanmasına gerek görülmemektedir. Yani dolayısıyla diyet yaparken tatlı yeme yasağını gereksiz bir yasak olmakla beraber, aşırıya kaçılmadığı sürece tatlı besinler tüketilebilmesinde herhangi bir mani yoktur.

Hemen Online Diyete Başla!

Uzman Diyetisyen Hilal Konak eşliğinde size özel ön görüşme fırsatından faydalanarak randevunuzu almak için hemen tıklayın!

Tatlı yiyerek zayıflamak isteyen bireylerin ana öğünde değil de, ana öğünün 2 ya da 3 saat sonrasında ara öğün niteliğinde tatlı tüketmesi gerekmektedir. Üstelik tatlı tercihi yaparken alınan kalori miktarı da göz önünde bulundurulduğunda, kilo verme süreci hız kazanabilmektedir. Örneğin; kimi ara öğünlerde sütlü tatlılar tercih edilebilirken, kimi ara öğünlerde ise tam tahıllı buğday unundan yapılan kurabiyelerin tüketilmesi, kilo verme konusunda etkili olabilmektedir.

Tatlı Hazırlarken Tamamen Doğal Ürünlerin Tercih Edilmesi Önemlidir!

Birey, fazla kilolarından kurtulabilmek adına diyetisyenlerden ya da bazı beslenme programlarından destek alabilmektedir. Beslenme programlarına göre, diyet yaparken tatlı da dahil olmak üzere tüketilecek her türlü besinin doğal ve organik olması mevsiminde olan ürünlerin tercih edilmesi, herhangi bir koruyucu madde ya da kimyasal içermemesi oldukça önemlidir. Üstelik günlük olarak hazırlanıp taze bir şekilde tüketilmesi de gereklidir. Öte yandan diyet yaparken dahi tatlısız yapamam diyenlerin keçiboynuzu pekmezi, taze ve kuru meyveler ile hazırlanan besinleri tüketmesi de tavsiye edilebilmektedir.

Hemen Online Diyete Başla!

Sağlıklı bir yaşam sürdürebilmeniz için verilen tüm danışmanlık hizmetlerden online olarak da yararlanabilirsiniz. Yoğun iş hayatı, okul temposu, İstanbul dışında yaşamanız ya da zaman kısıtlılığı gibi nedenlerle danışmanlık merkezinize gelemiyorum diyorsanız online danışmanlık hizmeti sizin için oldukça idealdir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz