Düğün sezonuna girdiğimiz şu günlerde kadınları en büyük sorunları hayatları boyunca hayalini kurdukları, hayatlarının en önemli anında giyecekleri gelinliklerini en güzel şekilde taşımak ve o günü hayatlarının en önemli günü olarak anımsamak ve anımsatmak olacaktır. Bu kadar önemli bir günde giyeceğiniz o beyaz gelinliğin üzerinizde nasıl duracağı da oldukça önemlidir. Zira gelecekte düğün resimlerinize bakarken ah ne kadar da kiloluymuşum, keşke biraz daha ince olsaydım demektense tekrarı olmayan o gün için önceden hazırlıklar yapmanız gerekiyor. Düğünden önce sağlıklı kilo vermek için düğünden en az üç ay önce diyet programı oluşturmalısınız. Şayet düğünden 1 hafta önce diyete başlamak ciddi sağlık problemlerine neden olabilir. En sağlık tarih en az üç ay öncesinden bir diyet programına başlamak olacaktır. Ancak diyet programı ise tek başına değil, Beslenme ve Diyet Uzmanı ile hazırlanmalıdır.

Genel Diyet Kuralları Nelerdir?

  • Sağlıklı Beslenme
  • Düzenli ve Ölçülü Beslenme
  • Öğün Atlamama
  • Bol Su Tüketimi
  • Düzenli Egzersiz ve Spor Yapma
  • Uyku Düzeni ve Düzenli Bir Hayat

Diyetin ilk ve en önemli kuralı sağlıktır. Sağlıksız bir şekilde diyet yapmak belki hızlı kilo verdirebilir ama sonrasında neden olabileceği sağlık sorunları kalıcı olacaktır. Sağlıklı beslenmenin en önemli maddesi vücudu ihtiyacı olan besinlerden mahrum bırakmamak, temel ihtiyaç maddelerini eksik etmemek olmalıdır.

Hemen Online Diyete Başla!

Uzman Diyetisyen Hilal Konak eşliğinde size özel ön görüşme fırsatından faydalanarak randevunuzu almak için hemen tıklayın!

Düzenli ve Ölçülü beslenme metabolizmanızı düzene sokar ve size sağlıklı bir diyet oluşturur. Düzenli beslenme, yeme ve içtiklerimize dikkat etmek porsiyonlarınızı düzene sokmaktır. Öğün diyetin olmazsa olmazlarındandır. Vücudunuzu terbiye etmenin en önemli yolu öğünlerinizi aksatmadan düzenli beslenmektir. Bol su tüketimi diyetin olmazsa olmazı olduğu kadar vücut sağlığınız içinde büyük önem taşımaktadır.

Ne kadar diyet yaparsanız yapın düzenli spor yapmadan vücut sıkılaşması mümkün olmayacaktır. Diyetle kilo verirsiniz, sporla vücudunuzu sıkılaştırırsınız. Spor ile diyetinize en büyük faydayı sağlayabileceğiniz gibi sağlıklı ve zinde de bir yaşam sürebilirsiniz.

Düzenli hayat ve uyku düzeni metabolizmanızı fazlasıyla etkilemektedir. Sağlıklı bir diyet için düzen her şeyden önemlidir. Uyku düzeninizi ve hayat düzeninizi rayına oturtup belirli planlar çerçevesinde yaptığınız aktivitelerinizle diyetinizi en güzel şekilde devam ettirebilirsiniz.

Hemen Online Diyete Başla!

Sağlıklı bir yaşam sürdürebilmeniz için verilen tüm danışmanlık hizmetlerden online olarak da yararlanabilirsiniz. Yoğun iş hayatı, okul temposu, İstanbul dışında yaşamanız ya da zaman kısıtlılığı gibi nedenlerle danışmanlık merkezinize gelemiyorum diyorsanız online danışmanlık hizmeti sizin için oldukça idealdir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz