İsviçre Online Türk Diyetisyen

Kilo problemi her yaştan insanın bazı dönemlerde karşı karşıya kaldığı bir sorundur. Kişiler beslenme alışkanlıklarını değiştirerek bazen bunun önüne geçebildikleri gibi, kilo probleminin bazen de daha profesyonel bir şekilde değerlendirilmesi gerekmektedir.

Uzman Diyetisyen Hilal Konak

Lisans eğitimini Ege Üniversitesi’nde Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nde tamamlayan Uzman Diyetisyen Hilal Konak, 2016 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Beslenme ve Diyetetik Anabilim Dalı’nda lisansüstü eğitimini tamamladıktan sonra 2018 yılında Uzman Diyetisyen Hilal Konak Beslenme ve Diyet Danışmanlığı Merkezi’ni açarak danışanlarıyla bir araya gelmeye başladı.


Hızlı Randevu Al!

Hilal Konak – DoktorTakvimi.com

Bunun için de en doğru yol alanında uzman bir diyetisyene başvurmak olacaktır. Yurt dışında yaşayan Türk vatandaşlarının da daha iyi bir hizmet alabilmek için Türk diyetisyen arayışlarının olduğu bilinmektedir. İsviçre de bu ülkelerden biridir. İsviçre Türk Diyetisyen arayışında, kişilere farklı yollar ile hizmet sunulabilmektedir.

İsviçre Türk Diyetisyen

Diyetisyen Hilal Konak, yurt dışında birçok farklı ülkeye olduğu gibi İsviçre’ye de diyetisyenlik hizmeti sunmaktadır. Bu bölgede, Türk vatandaşlarının, Türk diyetisyen bulmaları neredeyse imkânsız gibidir. Bu sebeple, daha iyi iletişim kurulması açısından, Türk diyetisyen hizmetleri, online ortamda sunulmaktadır.

İsviçre Online Diyetisyen

Diyetisyen Hilal Konak, İsviçre’de yaşayan Türk vatandaşları için online diyet hizmeti sunmaktadır. Bu şekilde bir diyetisyen görüşmesi başlangıçta kişilere biraz garip gelse de online hizmetin yüz yüze gerçekleştirilen diyetisyenlik hizmetlerinden hiçbir farkı bulunmamaktadır. Aksine, içinde bulunduğumuz covid-19 pandemisi sebebi ile oluşabilecek herhangi bir sağlık riski açısından bu durum oldukça avantajlıdır. Bunun yanında, zamandan tasarruf edilmesi, online hizmetlerin birebir hizmetlere göre daha uygun fiyatlı olması gibi avantajlardan da söz edilebilmektedir.

Uzman Türk Diyetisyenden Online Diyet

Uzman Diyetisyen Hilal Konak, İsviçre ve daha birçok yurt dışı ülkesinde bulunan Türk vatandaşları için online diyet programları oluşturmaktadır. Danışman ve diyetisyen görüşmelerinde, kişilerin genel sağlık durumları, beslenme şekilleri, kilo ve yaşları gibi birçok konu hakkında değerlendirme yapılmaktadır. Bunun sonucunda kişiye özel bir şekilde bir beslenme programı oluşturulmaktadır. 

Takipli ve Takipsiz Online Beslenme Danışmanlığı

Online beslenme danışmanlığı kapsamında, Diyetisyen Hilal Konak hem takipli hem de takipsiz beslenme danışmanlığı hizmeti sunmaktadır. Aslında danışmanlık şeklinde de hedeflenen sonuç aynıdır. Ancak bu iki yöntemi ayıran bazı detaylar bulunmaktadır. Takipsiz beslenme danışmanlığında, görüşme gerçekleştirilmesinin ardından, yapılan değerlendirmeye uygun olarak danışana bir beslenme programı oluşturulmaktadır. Bunun ardından belirli bir zaman diliminden sonra kontrol görüşmesi gerçekleştirilmektedir. Takipli beslenme danışmanlığı kapsamında ise danışan ile görüşme sağlanmasının ardından oluşturulan beslenme programı zaman zaman değiştirilebilmektedir. Bunun yanında diyetisyen ve kişi arasında motivasyonun korunabilmesi açısından günlük konuşmalar gerçekleştirilmektedir. Kişinin özel durumlarının olduğu zamanlar için farklı bir beslenme programı belirlenebilmektedir. Yani takipli beslenme danışmanlığında, danışan ve diyetisyen arasında çok daha sık bir iletişim söz konusudur.

Çocukluk Döneminde Beslenme 

Çocuk dönemindeki yeme alışkanlıkları ve beslenme şekli, ilerleyen dönemlerde sağlıklı bir birey olabilmek için oldukça önemlidir. Ayrıca bedensel ve zihinsel gelişimin başladığı bu dönemde, alınan gıdalara ve miktarına dikkat etmek gerekmektedir. Özellikle iyi bir yeme alışkanlığı edinememiş ve çok fazla yemek seçen çocuklarda birçok farklı vitamin eksikliği ile karşılaşılabilmektedir. Bu sebeple Diyetisyen Hilal Konak, İsviçre ve diğer yurt dışı ülkelerine verdiği online hizmet kapsamında, çocukluk döneminde beslenmeye dair programlar da oluşturmaktadır.

Hastalıklarda Beslenme Tedavisi

Kronik veya sistemik hastalığı olan birçok kişi için diyet programları önerilmektedir. Bu kişilerin, belirli gıdaları tüketesi ve belirli gıdalardan uzak durmaları oldukça önemlidir. Bu gıdaların her biri hastalığın tetikleyicisi olabilmektedir. Ayrıca fazla kilo da bu tarz hastalıklar için tehdit oluşturmaktadır. Bu sebeple, iyi bir beslenme programı oluşturulması için alanında uzman bir diyetisyene başvurmak faydalı olacaktır.

Kişiye Özel Kilo Alma/Kilo Verme Programı

Kilo vermek birçok kişinin problemi haline gelse de kilo almak ile alakalı problemler yaşayan bireyler de bulunmaktadır. Online diyet programları kapsamında hem kilo almak hem de kilo vermek isteyen kişiler için, özel değerlendirmeler yapılarak, kişiye özel beslenme ve diyet programları oluşturulmaktadır.

Sporcu Beslenmesi

Vücut ağırlığının ve sahip olunan enerjinin korunması sporcular için oldukça önemlidir. Bu sebeple daha az aktif kişilere kıyasla, sporcuların beslenme şekilleri daha farklıdır. Normal bir bireyin alması gereken enerji miktarı, sporcu bireyler için yeterli olmayabilmektedir. Bu sebeple, alanında uzman bir diyetisyen tarafından, gerekli değerlendirmelerin yapılmasının ardından sporcu beslenmesi için programlar oluşturulabilmektedir.

Hemen Randevunuzu Alın!

Size en uygun gün ve saat için randevunuzu alabilirsiniz.

Görüşmeyi Başlat
1
💬 Online randevunuzu hemen oluşturun!
Aklınıza takılan bir şey mi var? Buradayız. Merak ettiklerinizi sorabilir ve online randevunuzu oluşturabilirsiniz.