Yaz aylarında özellikle kadınların en çok yoğunlaşmış olduğu konuşlardan biri de kilo verme, zayıflamadır. Zayıflama yöntemleri, egzersizler, kilo verebilmenin en kolay yolları ve diyet programları oldukça sık araştırılan konulardandır. Genellikle kalça, göbek ve karın bölgesindeki yağlardan kurtulmak isteyen kadın ya da erkekler için karın ve göbek bölgesindeki yağlar daha tehlikeli olarak görülmektedir. Bunun nedeni ise yağların vücuttaki toplandıkları bölgelere göre çeşitli sağlık sorunlarının ortaya çıkabiliyor olmasıdır. Örneğin; kadınların karın bölgesindeki yağlanmaları sonucunda polikistik over sendromu ortaya çıkabilmektedir. Erkeklerde ise bu durum kortizol yüksekliği, testosteron düşüklüğüne neden olabilmektedir. Hem bu gibi sağlık sorunlarının önüne geçebilmek, hem de sağlıklı bir kilo verme süreci geçirebilmek için beslenme programları ve uygulanan diyet listesine dikkat etmek önemlidir.

Göbek Bölgesindeki Yağı Eritmek İçin Ne Yapmalıdır?

Göbek eritme için öncelikle sağlıklı beslenme düzenine dikkat etmek gereklidir. Yeterli, dengeli ve sağlıklı beslendikten sonra vücuda giren kalori miktarını azaltmak, düzenli bir şekilde spor yapmak da önemlidir. Ayrıca bölgesel zayıflama ve göbek eritme konusunda uzman bir hekimden destek alarak bir program uygulamanız faydalı olacaktır.

Hemen Online Diyete Başla!

Uzman Diyetisyen Hilal Konak eşliğinde size özel ön görüşme fırsatından faydalanarak randevunuzu almak için hemen tıklayın!

Öte yandan bu gibi bölgesel zayıflamalarda uygulanabilecek olan egzersizlere örnek göstermek gerekirse; mekik çekmek ve karın bölgesine yönelik antrenmanlar yapmak faydalı olacaktır. Bunun yanı sıra tempolu yürüyüş, koşmak, yüzme ya da tenis gibi sporlar da yağ yakımının desteklenmesi açısından faydalı olacaktır.

Beli İnceltmek İçin Nasıl Beslenmek Gerekir?

Beli inceltmek için uygulanabilecek pek çok diyet listesi bulunmaktadır. Ancak kişinin bu listeleri kendi kendine uygulamak yerine mutlaka bir uzman desteği alması gerekmektedir. Çünkü her insanın uygulayacağı diyet listesi, kendi değerlerine göre hazırlanmaktadır.

Bunun dışında bel bölgesindeki yağın yakımı için zeytin ve zeytinyağının etkisi büyüktür. Günlük diyette 6-7 adet zeytin tüketmek, günlük 3-4 yemek kaşığı kadar yemek ve salatalara katılan zeytinyağı, fındık, ceviz, badem, ay çekirdeği, keten tohumu ve avokado gibi besinler de yine bölgesel zayıflama konusunda tavsiye edilebilmektedir.

Mutlaka Bir Diyetisyenden Destek Alın!

Günümüzde pek çok kadın ve erkek fazlalık kilolarından kurtulmayı arzulamaktadır. Bunun için yapılması gereken ilk ve en önemli iş öncelikle bir diyetisyene müracaat etmektir. Uzman eşliğinde uygulanan diyet programı ve egzersizler, sağlıklı bir kilo verme süreci açısından oldukça önemli kabul edilmektedir.

Hemen Online Diyete Başla!

Sağlıklı bir yaşam sürdürebilmeniz için verilen tüm danışmanlık hizmetlerden online olarak da yararlanabilirsiniz. Yoğun iş hayatı, okul temposu, İstanbul dışında yaşamanız ya da zaman kısıtlılığı gibi nedenlerle danışmanlık merkezinize gelemiyorum diyorsanız online danışmanlık hizmeti sizin için oldukça idealdir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz