Yaşam kalitesine önem verip, dengeli bir şekilde beslenmeye özen gösteren kişilerde, eğer genetik bir sağlık sorunu yok ise aşırı derecede zayıflık ya da şişmanlık gibi problemleri bünyesinde barındırmaz. Dengeli beslenen kişiler, acaba nasıl kilo alınır? Gibi sorularla beynini boşuna yorup, psikolojik açıdan da kendini yıpratmaz. Vücut her besinden doğru ölçüde desteklenirse, metabolizma sistemi de düzgün çalışarak istediğiniz fit bir vücuda kavuşmanızı sağlar. Bedeninizi bir makine gibi düşünün. Nasıl ki herhangi bir makinanın bütün parçaları birbirine bağlantılı şekilde çalışıyorsa, vücudumuzda bulunan bütün organlarımızda birbirine orantılı şekilde çalışır.

Kilo Nasıl Alınır?

Yanlış uygulanan diyet programları ve egzersiz hareketleri vücudun çalışma sistemini ciddi oranda bozarak, hiç aklınıza gelmeyen, alakasız olarak düşündüğünüz hastalıklara sebep olabilir. Bizlerin en büyük serveti sağlığımız olduğundan dolayı, bedenimize bilinçsizce zarar vermek yerine sağlığımıza daha çok önem verip, özellikle uygulanacak diyet programı, Beslenme ve Diyet Uzmanı tarafından onaylanıp tavsiye edilirse, daha sağlıklı ve bilinçli bir şekilde kalıcı sonuçlar elde etmiş olursunuz. Kilo almak için yapılması gerekenlerin başında hormon testi yaptırmak olmalıdır. Çıkan test sonuçların da hormonlarınız da bir orantısızlık söz konusu değilse, kilo almanıza da bir engel yok demektir. Bu durumda beslenme alışkanlığınızın düzenlenmesi gerekir.

Hemen Online Diyete Başla!

Uzman Diyetisyen Hilal Konak eşliğinde size özel ön görüşme fırsatından faydalanarak randevunuzu almak için hemen tıklayın!

Kilo Almak için Nasıl Beslenilmeli?

Kilo almak kazanılacak beslenme alışkanlığında zararlı olarak adlandırılan, aşırı yağlı yiyecek ve bol kafeinli içecekler tüketilmemelidir. Gün içinde beslenme şekli kesinlikle 3 ana öğün ve 3 ara öğün olarak ayarlanmalıdır. Öğünler de karbonhidrat ve protein dengeli bir şekilde alınmalıdır. Ara öğünler de kuruyemiş ve bol miktar da yağsız salata tüketebilirsiniz. Beslenme ve Diyet Uzmanından yardım alındığında, gerekli vücut analiziniz yapılır ve hangi besinlere ağırlık vermeniz gerektiği size söylenir. Bu doğrultuda devam ettiğinizde bir de sporla desteklerseniz kısa süre içinde istediğiniz vücuda sahip olursunuz.

Hemen Online Diyete Başla!

Sağlıklı bir yaşam sürdürebilmeniz için verilen tüm danışmanlık hizmetlerden online olarak da yararlanabilirsiniz. Yoğun iş hayatı, okul temposu, İstanbul dışında yaşamanız ya da zaman kısıtlılığı gibi nedenlerle danışmanlık merkezinize gelemiyorum diyorsanız online danışmanlık hizmeti sizin için oldukça idealdir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz