Zayıf, şişman fark etmeksizin kadınların en büyük takıntısı kilo problemidir. İstediğimiz vücut ölçülerine sahip olamadığımız sürece fazla kilolar hepimizin için sorun teşkil ediyor. Peki, kilo vermek için ne yapmalıyım? Aslında kilo vermek sanıldığı kadar zor bir durum değildir. Sadece düzensiz olan yaşantınızı, dengelediğinizde kolay şekilde nasıl kilo verilir, anlamış olursunuz. Bunun başlıca kuralı kilo vermek için motivasyon olmanızdır.

Kilo Vermek İçin Motivasyon

Öncelikle kararlı olmalısınız. Kendinize diyet ve egzersiz arkadaşı edinebilirsiniz. Bu durum hem diyeti hem de sporu eğlenceli bir hale dönüştürecektir. Birlikte hareket etmeniz halinde, birbirinizi destekleyerek motive olur ve sizin için zayıflama isteği, diyet şeklinden çıkarak, yaşam şekline dönüşür. İşte tam bu esnada uygulamış olduğunuz, egzersiz hareketleri ile kısa sürede forma girmiş olursunuz. Sizlerin kilo vermek çabasına katkıda bulunmak için bazı egzersiz hareketlerinden örnek vermek istedik. Uyguladığınız takdir de kısa vadede olumlu sonuçlar almış olursunuz.

Hemen Online Diyete Başla!

Uzman Diyetisyen Hilal Konak eşliğinde size özel ön görüşme fırsatından faydalanarak randevunuzu almak için hemen tıklayın!

Aynı zamanda Beslenme ve Diyet Uzmanı ile görüşerek sağlıklı beslenme konusunda bilgi sahibi olmalısınız. Diyetin sadece kilo vermek ve zayıflamak için değil, uzun ve sağlıklı bir yaşam için neden gerekli olduğunu öğrenmelisiniz. Aynı zamanda tek başınıza diyet programları hazırlayarak değil, Beslenme ve Diyet Uzmanı ile görüşerek kişiye özel diyet listesi hazırlanmalıdır. Diyetisyenler kişiye özel diyet programları hazırlarlar. Yani sizin kilonuz, yaşınız, boyunuz, beslenme alışkanlıklarınız, okuyorsanız okul saatleriniz, çalışıyorsanız da çalışma saatlerinize göre beslenme programı hazırlanır. Böylelikle acıkmadan, sevdiğiniz şeyleri zamanında, yeterli miktarda tüketerek doğru kilo verir ve mutlu olursunuz. Bu da sizlerin motivasyonunu artırır.

Motivasyon için her gün tartılmamalısınız. Eğer gerçek bir diyet listesini uyuyor ve düzenli egzersizlerini gerçekleştiriyorsanız haftada bir tartılmalısınız. Her gün tartıldığınızda küçük küçük giden kilolar sizi motive etmeyecektir. Ancak haftalık değişimlerle mutlu olursunuz.

Hemen Online Diyete Başla!

Sağlıklı bir yaşam sürdürebilmeniz için verilen tüm danışmanlık hizmetlerden online olarak da yararlanabilirsiniz. Yoğun iş hayatı, okul temposu, İstanbul dışında yaşamanız ya da zaman kısıtlılığı gibi nedenlerle danışmanlık merkezinize gelemiyorum diyorsanız online danışmanlık hizmeti sizin için oldukça idealdir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz