Kuru Elmanın Faydaları

Tazesi ve kurusu mucize bir besin olan elma vücutta birçok hastalığa karşı koruyucu ve düzenleyici etkiye sahiptir. Nefes darlığı, astım ve kalp hastalıklarına karşı oldukça etkilidir. Kuru elma böbrek hastalıklarında da tüketilebilecek bir besindir. Kuru elma A, E ve B vitaminleri açısından oldukça zengindir.

Kuru Dut Faydalı Mıdır?

Dut kurusu kalsiyum, demir, B1 ve B2 kaynağıdır. En önemli etkisi idrar söktürücü ve ödem atmaya olan faydasıdır. Akciğerlerin temizlenmesi ve öksürük azaltmada oldukça faydalıdır. 1 avuç dut kurusu 1 tabak meyveye eşittir.

Hemen Online Diyete Başla!

Uzman Diyetisyen Hilal Konak eşliğinde size özel ön görüşme fırsatından faydalanarak randevunuzu almak için hemen tıklayın!

Kuru Eriğin Vücuda Olan Faydaları

Kuru erik B grubu vitaminlerinden B1, B3 ve B6 açısından zengindir. Bunun yanı sıra a ve e vitamini de içerir. Yüksek potasyum içerdiği için kalp hastalıklarından etkindir. Oldukça lif içerir bu nedenle bağırsak hastalıklarında çok iyidir. Aynı zamanda regl düzenlenmesinde, karaciğer hastalıklarında kansere ve yaşlanmaya karşı antieycingdir. Ara öğünlerinizde 5 adet kuru eriği yarım yağlı sütle veya fındık ve bademle tüketebilirsiniz.

Kuru İncirin Vücuda Ne Faydası Vardır?

Kuru incir kalsiyum ve fosfor açısından oldukça zengindir. Bu sayede kemik sağlığı ve diş hastalıklarında oldukça koruyucudur. Kuru incir; bağırsak kanseri ve kabızlığa oldukça iyi gelir. Güçlü antioksidan kapasitesi sayesinde bağışıklığı güçlendirerek kansere karşı koruyucudur. Çok fazla şeker içerdiği için günde 2 adet tüketilmesi idealdir.

Kuru Kayısının Vücuda Ne Faydası Vardır?

Vitamin ve mineral açısından zengin olan kayısı özellikle potasyum, kalsiyum ve a vitamini açısından engindir. Kuru kayısı kan basıncının ayarlanması, kalp atışlarının dengelenmesi ve kasların kasılıp gevşemesini sağlar. Bunun yanı sıra vücutta gelişen ödemi engeller. Kanserin özellikle akciğer kanserinin, kalp hastalıklarının oluşmasını önler. Demir içeriği ve kan yapımında faydalıdır. Doğal lif içerir bu sayede bağırsak çalışmasını sağlar.

Hemen Online Diyete Başla!

Sağlıklı bir yaşam sürdürebilmeniz için verilen tüm danışmanlık hizmetlerden online olarak da yararlanabilirsiniz. Yoğun iş hayatı, okul temposu, İstanbul dışında yaşamanız ya da zaman kısıtlılığı gibi nedenlerle danışmanlık merkezinize gelemiyorum diyorsanız online danışmanlık hizmeti sizin için oldukça idealdir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz