Lor peyniri, günümüzde en fazla tüketilen peynir türleri arasında yer almaktadır. Kanserden çeşitli mide rahatsızlıklarına, bağışıklık sisteminin güçlenmesinden kemik hastalıklarına varana kadar pek çok alanda fayda sağlayan lor peyniri, sağlıklı beslenme adına tüketilmesi gereken peynirlerin başında gelmektedir.

Özellikle sporcular tarafından daha sık tercih edilmesi gerekip, diyet yapanlar ile tansiyon hastalarının gözdesi olan lor peynirinin insan sağlığına olan faydaları neredeyse saymakla bitmeyecek kadar çoktur. İçeriğindeki serum protein sayesinde vücudun bağışıklık sistemini koruyup güçlendiren bu peynir, profesyonel sporcuların sağlıklı beslenme listesinde yer almaktadır. Üstelik günün her saatinde atıştırmalık olarak tüketilebilmesi mümkün olması sayesinde, lor peynirinin faydalarını her an görebilmek mümkündür.

Hemen Online Diyete Başla!

Uzman Diyetisyen Hilal Konak eşliğinde size özel ön görüşme fırsatından faydalanarak randevunuzu almak için hemen tıklayın!

Lor Peynirinin Sağlığımıza Faydaları

Lor peynirinin sağlığa olan faydaları oldukça fazladır. Peynir altı suyundan elde edilen lor peyniri, içeriğindeki kaliteli ve yüksek orandaki protein sayesinde pek çok sağlık problemine iyi gelmektedir. Beslenme ve Diyet Uzmanları tarafından da özellikle profesyonel sporculara, tansiyon hastalarına ve kilo vermeye çalışanlara önerilen bu peynir, mucizevi bir besin olarak kabul edilmektedir.

  • Lor peynirinin faydalarından ilki osteoporoza iyi gelmesi ve kemikleri güçlendirmesidir. Bu peynirin içeriğinde bulunan bol miktardaki fosfor ile fosfor kalsiyum bir araya geldiğinde güçlü kemik üretimi sağlanabilmektedir.
  • Yalnızca kemik üretimine değil, aynı zamanda vücudun asit dengesini de sağlayan fosfor sayesinde lor peyniri detoksa da yardımcı olmaktadır. Kişi bu sayede vücut atıklarından kurtulabilirken, aynı zamanda zengin mineral kaynağı sayesinde gerekli enerjiyi karşılayabilmekte ve kronik yorgunluğa karşı mücadele edebilmektedir.
  • Lor peynirinin içeriğinde ayrıca bol miktarda protein bulunmaktadır. Kişi bu sayede tokluk hissi elde ederek, fazla besin tüketiminden kaçınabilmekte ve daha kolay bir şekilde kilo verebilmektedir.
  • Öte yandan sağlıklı yağ asitleri açısından oldukça zengin olan lor peyniri, yağlı bir beslenme düzenini tavsiye eden ketojenik beslenme programında oldukça faydalı olabilmektedir.
  • Tüm bunların yanı sıra lor peynirinin faydalarından bir değeri de B12 bakımından zengin olmasıdır. Vücudun ihtiyaç duyduğu B12’nin büyük çoğunluğunu karşılayan lor peyniri, beyin, sinir ve alyuvarlar gibi pek çok önemli konuda fayda sağlayabilmektedir.

Hemen Online Diyete Başla!

Sağlıklı bir yaşam sürdürebilmeniz için verilen tüm danışmanlık hizmetlerden online olarak da yararlanabilirsiniz. Yoğun iş hayatı, okul temposu, İstanbul dışında yaşamanız ya da zaman kısıtlılığı gibi nedenlerle danışmanlık merkezinize gelemiyorum diyorsanız online danışmanlık hizmeti sizin için oldukça idealdir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz