Ofiste sağlıklı beslenme içerisinde bulunmak daha zordur. Çünkü uzun mesai saatleri içerisinde masa başında oturmak ve bilgisayara odaklı bir şekilde çalışmak, öğle molasını hazır ve hızlı gıdalarla, pratik yiyeceklerle geçirmek kolay değildir. Bu durum zaman içerisinde kilo almanıza ve çeşitli sağlık problemleri yaşamanıza sebep olacak bir durum olacaktır.

Ofiste Sağlıklı Beslenme

Ofis ortamında sağlık beslenme alışkanlıkları edinmek için çeşitli alışkanlıklar kazanılması gerekir. Herkes gibi öğle molasında pratik ve hazır gıdalar kullanmak yerine kendi beslenmenize uygun yiyecekleri yanınızda taşımayı öğrenmelisiniz.

Hemen Online Diyete Başla!

Uzman Diyetisyen Hilal Konak eşliğinde size özel ön görüşme fırsatından faydalanarak randevunuzu almak için hemen tıklayın!

Her ofis ortamı, gerek çalışma şartları gerekse de çalışma stili ile beslenme saatlerinize uyumlu olmayabilir. Aynı zamanda verilen yemek servisi size uygun da olmayabilir. Bu durumda bazı püf noktaları göz önünde bulundurmanız gerekir.

Ofiste Sağlıklı Beslenme Nasıl Yapılır?

Nerede çalışırsanız çalışın, fiziksel aktivite ile yaptığınız beslenme programını desteklemeniz gerekir. Daha aktif olabilmek için masa başında da yapabileceğiniz egzersizleri keşfetmelisiniz. Bu durumda internet ortamından faydalanabilirsiniz. Ofiste beslenme şeklinize uyumlu egzersiz hareketlerini çalışırken bile yapabilirsiniz. En basit yapacağınız egzersiz, asansör yerine merdiven kullanmak ya da ofis içerisinde 10 kere merdivenleri inip-çıkmak olacaktır.

Güne kahvaltı yaparak başlamayı ve düzenli uyumayı alışkanlık haline getirmelisiniz. Düzenli uyku ve kahvaltı alışkanlığı elde etmek çalışanların beslenmesi açısından en önemli püf nokta olacaktır. Metabolizmanızın uyanması, daha zinde, dinamik ve dinç olmanız için kahvaltıyı atlamamalısınız. Kahvaltı öğününü atlamak ve bunun yerine “Ofise gidince bir şeyler atıştırırım” demek, kan şekerinizin düşmesine neden olacaktır. Üstelik tüketeceğiniz besinler direkt olarak ihtiyaç duyduğunuz enerjiyi karşılamayacağı için gün boyu kendinizi yorgun hissedeceksiniz.

Diyetisyen Desteği Alabilirsiniz!

Eğer bu konuda bilinçsizseniz uzman bir diyetisyen desteği de alabilirsiniz. Diyetisyenler bu konuda daha detaylı bilgiye sahiptir ve tam anlamıyla ofis yaşamanıza göre sizlere bir beslenme sunacaklardır.

Vücudunuza gerekli olan besinleri sağlıklı ve dengeli bir şekilde aldığınızda ve gerekli sporu yaptığınızda hem kilonuzu kontrol altına alabilecek hem de sağlıklı, fit bir vücuda çalışırken de sahip olabileceksiniz.

Hemen Online Diyete Başla!

Sağlıklı bir yaşam sürdürebilmeniz için verilen tüm danışmanlık hizmetlerden online olarak da yararlanabilirsiniz. Yoğun iş hayatı, okul temposu, İstanbul dışında yaşamanız ya da zaman kısıtlılığı gibi nedenlerle danışmanlık merkezinize gelemiyorum diyorsanız online danışmanlık hizmeti sizin için oldukça idealdir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz