Yumurtalı Avokado Sandal Tarifi

Beslenmenizi çeşitlendirmek vücudunuzun besin öğelerinden daha iyi yararlanmasını sağlar. Kahvaltısını çeşitlendirmek isteyenler, pratik bir öğün olsun diyenler için avokadonun zengin sağlıklı yağ içeriğini en iyi protein kaynağı olan yumurta ile birleştirerek uzun süre tokluk sağlayacak sağlıklı bir tarif sizlerle!

Malzemeler

  • 1 adet orta boy avokado
  • 2 adet yumurta
  • 1 tatlı kaşığı sıvı yağ
  • İsteğe bağlı tuz ve baharatlar

Hazırlanışı:

Avokadoyu ikiye bölüp çekirdeğini çıkardıktan sonra her iki parçanın da ortasını ceviz büyüklüğünde bir boşluk olacak şekilde kesin. 1 tatlı kaşığı sıvı yağ eklediğiniz tavayı ısıttıktan sonra ortasını kestiğiniz avokadoları tavaya koyun ve her ikisinin ortasına 1 er tane yumurta kırın. Daha sonra isteğinize bağlı olarak tuz, baharat, renkli biberleri de ekleyip tavanın kapağını kapatın. Yumurtalar pişene kadar ara ara kontrol edin. Yanında bol yeşillikle tüketildiğinde çok besleyici bir öğün tercihi olacaktır.

Avokado besin öğesi içeriğiyle çok sağlıklı ancak yağ içeriği nedeniyle kalorisi yüksek bir meyvedir. Kilo kaybı veya kilo koruma programında olanlar için 1 adet yumurtalı avokado sandal (yarım avokado) tüketilmesi yeterli olacaktır. 1 adet yumurtalı avokado sandal yaklaşık 180 kkal’dir.

Hemen Online Diyete Başla!

Sağlıklı bir yaşam sürdürebilmeniz için verilen tüm danışmanlık hizmetlerden online olarak da yararlanabilirsiniz. Yoğun iş hayatı, okul temposu, İstanbul dışında yaşamanız ya da zaman kısıtlılığı gibi nedenlerle danışmanlık merkezinize gelemiyorum diyorsanız online danışmanlık hizmeti sizin için oldukça idealdir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz