Yoğurt en sağlıklı süt ürünlerinden biridir. Önemli bir kalsiyum ve protein kaynağıdır. Bu özelliğinin yanı sıra, kilo vermeye de oldukça yardımcı bir besindir. Kas, kemik ve sindirim sistemi üzerinde oldukça olumlu etkileri vardır.

Yoğurdun Kilo Vermede Etkisi

En sağlıklı ara öğün ve yardımcı öğün besinidir. Daha çabuk doymanızı ve uzun süre tok kalmanızı sağlar. Yemeklerde porsiyonunuzu düşürüp yanında yoğurt tüketirseniz daha hızlı doyarsınız. Üstelik daha az yemiş olursunuz. Ayrıca içinde bulunan probiyotik maddelerle sindirimi kolaylaştırır ve bu da hızlı kilo vermenizi sağlar.

Hemen Online Diyete Başla!

Uzman Diyetisyen Hilal Konak eşliğinde size özel ön görüşme fırsatından faydalanarak randevunuzu almak için hemen tıklayın!

Sadece probiyotik olarak geçen yoğurtlarda bu madde yoktur. Normal yoğurtta da bulunmaktadır, bu yüzden sindirimi kolaylaştırır ve kilo vermeyi desteklemektedir.

Ara Öğünlerde Meyveli Yoğurtlar

Ara öğün zamanlarında meyveli yoğurt tüketebilirsiniz. Ancak hazır meyveli yoğurtlar yerine kendi hazırladığınız meyveli yoğurtları tercih etmelisiniz. Üstelik sizi tok tutar ve ana öğün saatinizde daha az yemenizi sağlar. Yoğurt metabolizmayı hızlandırır. Ara öğünlerde tercih edilmesinin en önemli sebebi de budur. Açlık dengesini, kan şekerini düzenler ve zayıflamaya yardımcı olur.

Geç saatlerde yemek yememek, kilo vermek için en önemli durumdur. Saat 8’den sonra yediğiniz her şeyi vücudunuz daha zor sindirir ve sindiremedikleri yağ olarak vücudunuza yerleşir. Bu sürece alışana kadar, geceleri acıktığınızda yoğurt tüketebilirsiniz Böylelikle metabolizmayı hızlandıran ve çabuk sindirilen bir besinle açlığınızı gidermiş olursunuz.

Yoğurt kolay sindirilen ama tok tutan bir besin olarak diyet dönemlerinin mucizesidir. Yoğurdun kilo vermeye faydası oldukça fazladır. Bu nedenle, mutlaka her öğünde tüketmeye özen göstermelisiniz. Ancak 1 kase yemenizi yeterli olacağını da unutmamalısınız.

Hemen Online Diyete Başla!

Sağlıklı bir yaşam sürdürebilmeniz için verilen tüm danışmanlık hizmetlerden online olarak da yararlanabilirsiniz. Yoğun iş hayatı, okul temposu, İstanbul dışında yaşamanız ya da zaman kısıtlılığı gibi nedenlerle danışmanlık merkezinize gelemiyorum diyorsanız online danışmanlık hizmeti sizin için oldukça idealdir.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz