Hiç yemek yemediğiniz zaman vücudunuzda neler değişeceğini biliyor musunuz? Obezite ya da fazla kilolu olmanın bir çözüm yolu olarak görülen “Hiçbir şey yemezsem zayıflarım düşüncesi” belki de en tehlikeli diyet yanlışları arasında yer almaktadır. Hiçbir şey yemeden zayıflamaya çalışmak, kalıcı hasarlar oluşturabilmektedir.

Hiç Yemek Yenmezse Ne Olur?

Sağlıklı beslenme denildiğinde gün içerisinde en az 5 en fazla 7 öğün tüketilmesi ve bu öğünlerin belirli saat aralıkları ile yapılması anlamına gelmektedir. Aynı zamanda zararlı yiyeceklerden uzak durarak, doğal besinler tüketmek, vücudun ihtiyaç duyduğu besinler dışında kalori almamak anlamına da gelir.

Hemen Online Diyete Başla!

Uzman Diyetisyen Hilal Konak eşliğinde size özel ön görüşme fırsatından faydalanarak randevunuzu almak için hemen tıklayın!

Zayıflama için bir kaçış yolu olarak görülen hiçbir şey yememek, vücudun belli bir zamandan sonra büyük bir oranda tahribata uğramasına neden olacaktır. İnsan vücudu için en önemli temel ihtiyaçlardan biri yemek yemektir. Yemek yemediğiniz takdirde ruh halinizde ve fiziksel yapınızda değişimler meydana gelecektir fakat tüm bunlar olumsuz değişimlerdir.

Fizyolojik ve metabolik açıdan aç kalarak zayıflama en tehlikeli kilo verme yöntemlerinden biridir. Yemek yememek ruhsal açıdan sürekli sinirli olmanızı, duygu ve öfke kontrolünüzü yapamamanızı, dolayısıyla halüsinasyon ya da kişilik bozukluğu gibi ruhsal ve psikolojik problemlerle yaşamanıza neden olacaktır.

En Hızlı Nasıl Kilo Verilir?

Hızlı kilo vermenin tek yolu sağlıklı beslenme yaşam tarzından ve koşullarından geçmektedir. Sağlıklı bir şekilde beslenerek de ideal kilonuza düşebilirsiniz. “1 haftada 5 kilo verdiren diyet” gibi şok diyet programları da diyette yapılan hatalar içerisindedir. Şok diyetlerin ardından vücudunuz daha fazla yemek yeme ihtiyacı hissedecektir. Bu da, haddinden fazla kalori almanıza dolayısıyla verdiğiniz kiloyu direkt olarak geri almanıza neden olacaktır.

İdeal kilonuza ulaşmak için mutlaka 2 saatte bir beslenmeniz gerekir. Aksi takdirde vücudunuz halsiz ve bitkin düşecek, belli bir zaman sonrasında da depolanan vitamin ve mineralleri kullanmaya başlayacaktır. Hiçbir şey yemeden zayıflama özellikle genç yaşta bireyler tarafından uygulanmaktadır. İlerleyen yaşlarda kemik erimesi, kalp ve böbrek problemleri yaşanabilmektedir. Tüm bireylerin böyle bir programdan uzak durması, en doğru beslenme şeklini bir diyetisyen yardımıyla öğrenmesi gerekir.

Hemen Online Diyete Başla!

Sağlıklı bir yaşam sürdürebilmeniz için verilen tüm danışmanlık hizmetlerden online olarak da yararlanabilirsiniz. Yoğun iş hayatı, okul temposu, İstanbul dışında yaşamanız ya da zaman kısıtlılığı gibi nedenlerle danışmanlık merkezinize gelemiyorum diyorsanız online danışmanlık hizmeti sizin için oldukça idealdir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz