Günümüzde kadın erkek fark etmeksizin pek çok insanın şikayetçi olduğu konulardan biri de kilo verme konusunda yaşadığı problemlerdir. Fazlalık kilolar insanların yaşamında ciddi sağlık sorunlarına yol açarken, bazı insanlar metabolizma yapısı nedeniyle ne kadar uğraşsa da kilo verememektedir. Bunun nedeni ise vücudun bu duruma bir tepki göstermesi olarak ifade edilebilmektedir.

Neden Zayıflayamıyorsunuz?

Kilo verme konusunda başarısız olan insanların sormuş olduğu “Neden zayıflayamıyorum?” sorusuna pek çok yanıt verebilmek mümkündür. Örneğin; doğru bir sağlıklı beslenme ve diyet programı uygulamıyor olmak, kendinde bir diyet programı hazırlayarak uygulamak, spor ve egzersiz yapmamak, yanlış beslenmek, yanlış zamanlarda beslenmek ve vücut metabolizması, bu soruya yanıt olarak gösterilebilmektedir.

Hemen Online Diyete Başla!

Uzman Diyetisyen Hilal Konak eşliğinde size özel ön görüşme fırsatından faydalanarak randevunuzu almak için hemen tıklayın!

Doğru Diyet Programlarını Uyguluyor Musunuz?

İnsanların sağlık sorunları olmadan kaliteli bir yaşam sürdürebilmesi için ideal kiloda olması, formunu koruması ve sağlıklı beslenmesi oldukça önemlidir. Özellikle de bu süreçte uygulanan diyet programları başlı başına kilo verme nedeni olarak gösterilebilirken, insanların doğru diyet programı uygulaması da hayati bir önem taşımaktadır.

Diyet programları, her hastaya özel olarak uzmanlar tarafından hazırlanmalıdır. Uzmanlar genellikle hastanın sağlık değerlerini göz önünde bulundurarak bir beslenme programı hazırlamaktadır. Bunun aksine kendince bir diyet uygulayan hastalar kilo verememekle beraber çeşitli sağlık sorunları ile de karşı karşıya kalabilmektedir.

Yanlış mı Besleniyorsunuz?

Zayıflayamıyorum diyorsanız mutlaka beslenme düzeninizi ve şeklinizi gözden geçirmelisiniz. Örneğin; öğünleri atlayarak beslenmek, kahvaltısız güne başlamak, aşırı yağlı ve işlenmiş gıdalar tüketmek yanlış beslenme şekli olduğundan kilo vermeyi zorlaştırmakta ve hatta kilo alımına neden olmaktadır.

Yanlış Zamanlarda mı Yemek Yiyorsunuz?

Yanlış beslenme kadar yanlış zamanlarda beslenme de zayıflama konusunda zorlaştırıcı bir etkendir. Özellikle de akşamları saat 6 – 7’den sonra yenen yemekler sindirimi zorlaştırdığından kilo olarak geri dönebilmektedir.

Diyetisyenden Yardım Alın!

Kendi kendine kilo veremeyen insanların sağlıklı ve kolay bir şekilde kilo verebilmesi için mutlaka bir diyetisyenden profesyonel olarak destek alması gerekmektedir. Bu sayede kendi bünyesine ve metabolizmasına göre diyet uygulayan kişiler hem sağlık sorunları ile karşılaşmadan, hem de kolay bir şekilde kilo verebilmek mümkündür. Ayrıca diyetin yanında spor ve egzersizler de bu süreci kısaltmaya yarayacaktır.

Hemen Online Diyete Başla!

Sağlıklı bir yaşam sürdürebilmeniz için verilen tüm danışmanlık hizmetlerden online olarak da yararlanabilirsiniz. Yoğun iş hayatı, okul temposu, İstanbul dışında yaşamanız ya da zaman kısıtlılığı gibi nedenlerle danışmanlık merkezinize gelemiyorum diyorsanız online danışmanlık hizmeti sizin için oldukça idealdir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz