Adım Adım
Sağlıklı Bir Hayata

Uzman Diyetisyen Hilal Konak
Beslenme ve Diyet Danışmanlığı Merkezi

Birlikte Neler Yapabiliriz?

Diyet kişiye özeldir ve herkesin beslenme hikayesi, sağlık öyküsü farklıdır. Her bireyin bedeni farklıdır ve her bedenin ihtiyaçları da farklıdır. bu nedenle beslenme programınız size özel olmalıdır.

Yoğun iş temposu ve uzun mesai saatleri nedeniyle çalışan bireyler beslenme düzenlerine gereken önemi vermemektedirler. Bununla birlikte sağlık kontrollerinin aksatılması ve fiziksel aktivite azlığı nedeniyle birçok sağlık problemiyle karşılaşma riskleri de yüksektir.

Sağlıklı ve zinde bir beden için temel şart doğru beslenmek ve ideal kiloya ulaşmaktır. İdeal kilonuza ulaşırken alışkanlıklarınıza, çalışma hayatınıza, sosyal durumunuza, yemek kültürünüze uygun bir beslenme programıyla ilerlemeniz verilen kilolarınızın kalıcı olmasında temel faktördür.

İdeal kilo altındaki vücut ağırlığı, birçok hastalık riskiyle ilişkili olabilir. Zayıflık, besin tüketimi yetersizliğinden ve enerji eksikliğinden kaynaklanıyorsa vitamin ve mineral eksiklikleri, bağışıklık sisteminde güçsüzlük, dikkatsizlik, vücut ısısını koruyamama, hormon bozuklukları gibi durumlarla karşılaşılabilir

Her yaş döneminde vücut ihtiyaçları farklılık göstermektedir. Çocukluk döneminde fiziksel ve zihinsel gelişim için gerekli olan besin öğesi ihtiyaçları yaşamın diğer dönemlerinden farklıdır.

Beslenme, hastalıkların oluşmasında doğrudan veya dolaylı yoldan etkilidir. Hastalığa özgü beslenme tedavisi uygulanması, beslenme alışkanlıklarının değiştirilmesi ve sürdürülebilir beslenme alışkanlığının kazanılması birçok hastalığı önleyebilir, tedavi edebilir, sakatlıkları ve erken ölüm riskini azaltabilir.

Sporcular müsabakalardan ya da antrenmanlardan önce uzun bir hazırlık dönemi geçirmektedirler. Beslenme ise bu hazırlık döneminin önemli bir parçasıdır. Sporcunun, performansının yükselmesi ve dayanıklılığının artması için ihtiyaçlarını karşılayan düzenli bir beslenme programı uygulaması gerekmektedir.

Hayatınızın en güzel duygusunu yaşadığınız bu dönemde doğru beslenmeniz ve ideal kilo alımınız hem sizin sağlığınızı hem de bebeğinizin zihinsel ve fiziksel olarak sağlıklı gelişmesini büyük ölçüde destekler.

Obezite derecesi ve beraberinde karşılaşılan sağlık sorunları nedeniyle gerçekleştirilen operasyon sonrasında etkin vücut ağırlığı kaybı ve oluşabilecek komplikasyonların önlenmesi açısından beslenme büyük önem taşımaktadır. Bu nedenle operasyon öncesi ve sonrası kişiye özel beslenme planı uygulanmalıdır.

Ücretsiz Ön Görüşme İçin Hemen Randevunuzu Alın!

Hızlı bir şekilde ücretsiz ön görüşme için internet sitemiz üzerinden randevunuzu alabilirsiniz.

Görüşmeyi Başlat
1
💬 Online randevunuzu hemen oluşturun!
Aklınıza takılan bir şey mi var? Buradayız. Merak ettiklerinizi sorabilir ve online randevunuzu oluşturabilirsiniz.