Çocukluk Döneminde Beslenme

Her yaş döneminde vücut ihtiyaçları farklılık göstermektedir. Çocukluk döneminde fiziksel ve zihinsel gelişim için gerekli olan besin öğesi ihtiyaçları yaşamın diğer dönemlerinden farklıdır.

Doğumdan sonra yaşamın ilk yıllarında hızlı büyümeyi takiben, oyun çağı ve erken okul çocuğu döneminde yavaşlayan büyüme ve daha sonra geç okul çocukluğu döneminde tekrar hızlanan bir büyüme süreci yaşanmaktadır. Çocuğunuzun ileriki yaşlarda sürdüreceği beslenme alışkanlıklarının temeli, oyun çocukluğu ve okul çocukluğu dönemlerinde atılmaktadır. Günümüzde çocukluk döneminde yetersiz beslenme ve artan obezite oranları ciddi sağlık problemlerine neden olmaktadır. Bu nedenle, çocukluk döneminde sağlıklı beslenme alışkanlığı kazanımı çocuğunuzun obezite, diyabet, kardiyovasküler hastalıklar, insülin direnci, hipertansiyon, vitamin eksiklikleri gibi birçok hastalıkla karşılaşma riskini azaltmaktadır.

Bu dönemlerde ‘sağlıklı beslenme alışkanlığı kazanımı’ beraberinde ‘düzenli fiziksel aktivite alışkanlığı kazanımı’ da erişkin yaşlarda sağlıklı bir yaşam sürdürebilmek için oldukça önemlidir.

Çocukluk döneminde kazanılan doğru beslenme alışkanlığı bedeniniz için yapacağınız en iyi yatırımdır.

Hemen Randevunuzu Alın!

Size en uygun gün ve saat için randevunuzu alabilirsiniz.

Görüşmeyi Başlat
1
💬 Online randevunuzu hemen oluşturun!
Aklınıza takılan bir şey mi var? Buradayız. Merak ettiklerinizi sorabilir ve online randevunuzu oluşturabilirsiniz.