Kişiye özel kilo alma programı

İdeal kilo altındaki vücut ağırlığı, birçok hastalık riskiyle ilişkili olabilir. Zayıflık, besin tüketimi yetersizliğinden ve enerji eksikliğinden kaynaklanıyorsa vitamin ve mineral eksiklikleri, bağışıklık sisteminde güçsüzlük, dikkatsizlik, vücut ısısını koruyamama, hormon bozuklukları gibi durumlarla karşılaşılabilir.

İdeal kilo altındaki vücut ağırlığı, birçok hastalık riskiyle ilişkili olabilir. Zayıflık, besin tüketimi yetersizliğinden ve enerji eksikliğinden kaynaklanıyorsa vitamin ve mineral eksiklikleri, bağışıklık sisteminde güçsüzlük, dikkatsizlik, vücut ısısını koruyamama, hormon bozuklukları gibi durumlarla karşılaşılabilir. Bunların dışında endokrin problemler ya da diğer hastalıklar nedeniyle de kişide zayıflık durumu görülebilir. Bu nedenle, öncelikle zayıf olmanın altındaki neden ayrıntılı olarak araştırılmalı, sağlık bulguları değerlendirilmelidir.

Kilo alma programınızda size en uygun beslenme programını uygulamak adına görüşmelerimizde beslenme durumunuz ve sağlık bulgularınız ayrıntılı olarak değerlendirilir. Vücut analizi cihazı ile ayrıntılı ölçüm yapılarak BKI değeriniz, ideal kilo ağırlığınız, yağ ve kas dokusu ağırlığınız, bel/kalça oranınız, vücut su oranınız ve miktarı, vücut ve kemik mineral miktarınız, bölgesel kas ve yağ dokusu ağırlığınız, metabolizma yaşınız ve metabolizma hızınız gibi parametreler değerlendirilir ve hedef kilonuz belirlenir.

Kilo alma programındaki amacımız, öğünlerinizde besin öğesi dengesi korunarak size en sağlıklı kilo kazanımını sağlamaktır. Bu süreçte diyet stresi yaşamayacak ve beslenmeyi seveceksiniz. Kilo artışıyla beraber beslenme eğitimlerimizle sağlıklı beslenmenin püf noktalarını öğrenerek sürdürülebilir bir beslenme alışkanlığı kazanacaksınız ve aldığınız kiloları kalıcı hale getireceksiniz.

Hemen Randevunuzu Alın!

Size en uygun gün ve saat için randevunuzu alabilirsiniz.

Görüşmeyi Başlat
1
💬 Online randevunuzu hemen oluşturun!
Aklınıza takılan bir şey mi var? Buradayız. Merak ettiklerinizi sorabilir ve online randevunuzu oluşturabilirsiniz.