Avokadolu diyet tarifleri kilo vermek isteyen hemen hemen herkesin en çok araştırdığı diyet tarifleri arasındadır. Avokadolu ya da chialı tariflerin kilo verdireceğine inanmak yapılan hataların en başında gelir. Kilo verme sürecinizde diyetinizi destekler ancak tek başına kilo verdirmez. Bunu da pek çok duymuş olsanız da inanmak istemezsiniz. Ancak gelin bir inceleyelim.

İlk olarak avokadonun faydalarından başlayalım. Avokadonun içeriğinde az miktarda doymuş yağ ile çoklu doymamış yağ ve yüksek oranda tekli doymamış yağ bulunmaktadır. Peki bunlar ne işe yarar? Tekli doymamış yağ HDL’yi artırır, LDL’yi düşürür. Avokado tam bir vitamin deposudur. Yüksek oranda A, C ve E vitamini bulunur. Aynı zamanda potasyum ve magnezyum mineralleri ile zengindir. Yağ ve protein oranı yüksektir. Bu da uzun süreli doygunluk hissi sağlar.

Hemen Online Diyete Başla!

Uzman Diyetisyen Hilal Konak eşliğinde size özel ön görüşme fırsatından faydalanarak randevunuzu almak için hemen tıklayın!

Avokadolu Diyet Tarifleri Tek Başına Kilo Verdirir mi?

  • Kilo vermek istiyorsunuz ve avokadolu diyet tarifleri deniyorsunuz. Çünkü içeriğinde bol miktarda vitamin ve mineral var. Ancak tek başına yeterli mi? Hayır.
  • Avokadolu diyet tarifleri deneyerek kolesterolünüzü de dengeleyebileceğinize inanıyor musunuz? Hem evet hem de hayır. Tek başına avokado yeterli olmayıp, az ya da fazla tüketilmesi sonucunda kolesterolünüz düşebilir ya da artabilir.
  • Uzun süreli doygunluk hissi sağladığı için avokadolu diyet tarifleri ile neredeyse tüm öğünlerinizi geçiştirebilir misiniz? Elbette hayır. Sabah kahvaltılarında yumurtanın, peynirin, zeytinin, öğle ve akşam yemeklerinde salataların, meyvelerin, etin, tavuğun ya da balığın içerisinde vitaminleri, mineralleri ya da antioksidanları almadan sağlıklı kilo vermek mümkün değil.

Avokadolu diyet tarifleri tek başına kilo verdirmez. Bu diyet listeleri sağlıklı olmamakla birlikte, çeşitli rahatsızlıkları da beraberinde getirir. Doğru ve kalıcı kilo vermek isteyenlerin her besinden yeterli miktarda alması gerekir. Bunun için de kişiye özel diyet listesinin hazırlanması gerekir. Diyet listeleri ise kişilerin beslenme alışkanlıklarına, kilolarına, hedeflenen kiloya, yaşa, varsa hastalığa ve pek çok unsura göre Beslenme ve Diyet Uzmanları tarafından hazırlanmalıdır.

Hemen Online Diyete Başla!

Sağlıklı bir yaşam sürdürebilmeniz için verilen tüm danışmanlık hizmetlerden online olarak da yararlanabilirsiniz. Yoğun iş hayatı, okul temposu, İstanbul dışında yaşamanız ya da zaman kısıtlılığı gibi nedenlerle danışmanlık merkezinize gelemiyorum diyorsanız online danışmanlık hizmeti sizin için oldukça idealdir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz