Ayda 10 kilo verdiren diyet efsanelerine hala inananlardan mısınız? Ayda 10 kilo verdiren diyet, ayda 4 kilo, 5 kilo verdiren diyetler… Artık bunlara inanmayı geçelim, gerçeklere odaklanalım. Kilo vermek hem çok kolay hem de zordur. Kilo vermenin en kolay yolu Beslenme ve Diyet Uzmanı ile görüşerek, aç kalmadan, size özel yapılan programlarla kilo vermektedir. Kilo vermenin zor olan kısmı ise motivasyondur. Eğer motivasyonunuz, inancınız yoksa kilo vermek zorlaşacaktır.

Ayda 10 kilo vermek kolaydır. Ancak bu kiloyu koruyabilecek misiniz? Önemli olan nokta budur. Kilo verme serüveninin en zor kısmı verilen kiloların korunmasıdır. Çünkü istenen kiloya kavuşmuşsunuzdur ve her şeyi, istediğiniz kadar yiyebileceğinize inanırsınız. İşte diyet sürecinde sadece kilo verilmez. Beslenme ve Diyet Uzmanı ile bu süreci yürüttüğünüz zaman sağlıksız besinlerin ne kadar da zararlı olduğunu gerçekten öğrenir ve deneyimlersiniz. Kilo verdikten sonra da onları eskisi gibi yemek istemezsiniz. Kilo vermenin çok zahmetli olduğuna şahit olur ve artık o kiloları geri almak istemezsiniz. Bu kilo almamak için her şeyi yemekten vazgeçmek değildir. Aksine hangi besinlerden, ne zaman, hangi miktarlarda yemeniz gerektiğini öğrenir, kilonuzu korumak için kilo vermek kadar çaba sarf edersiniz. Ancak çevrenizden duyduğunuz, arkadaşlarınızın uyguladığı ya da internette gördüğünüz ayda 10 kilo verdiren diyet listelerini uygularsanız hem aç kalırsınız hem de verilen kilolar kalıcı olmaz. Diyet süreciniz bittiğinde (Bu diyet listelerine ne kadar dayanabilirsiniz tartışma konusu) tekrardan aynı kilonuza geri dönersiniz. Hatta belki daha fazlasını alırsınız.

Hemen Online Diyete Başla!

Uzman Diyetisyen Hilal Konak eşliğinde size özel ön görüşme fırsatından faydalanarak randevunuzu almak için hemen tıklayın!

Ayda 10 Kilo Verdiren Diyet Gerçekten Var mı?

Peki ayda 10 kilo verdiren diyet gerçekten var mı? Ayda kaç kilo vereceğiniz sizlerle alakalı bir durumdur. Belki 5 kilo belki 15 kilo verirsiniz. Sizlerin metabolizma hızınız, varsa hastalığınız, mevcut kilonuz, yaşınız, çalışma hayatınız hatta çalışma hayatınızın çok stresli olup olmaması çok önemli unsurlardır. Kısacası 1 aylık dönemde kilo verirsiniz ancak ne kadar kilo vereceğiniz sizin parmak iziniz gibi size özeldir.

Beslenme ve Diyet Uzmanlarının hazırladığı diyet programları da ayda 10 kilo verdiren diyet listeleri değil, ayda en sağlıklı ve kalıcı kiloyu verme odaklıdır. Aynı zamanda hazırlanan diyet listelerinde kilo vermek isteyenlerin tüm yaşamsal faktörleri ele alınır. Kısacası ayda 10 kilo vermek yerine bir ömür kalıcı kilo vermek için tek başınıza, tek tip beslenme programları uygulamamalısınız.

Hemen Online Diyete Başla!

Sağlıklı bir yaşam sürdürebilmeniz için verilen tüm danışmanlık hizmetlerden online olarak da yararlanabilirsiniz. Yoğun iş hayatı, okul temposu, İstanbul dışında yaşamanız ya da zaman kısıtlılığı gibi nedenlerle danışmanlık merkezinize gelemiyorum diyorsanız online danışmanlık hizmeti sizin için oldukça idealdir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz