Hepimiz zaman zaman vücudumuzdaki fazla kilolardan şikâyet ederiz. Pek çok kişinin vücudundan memnun olmadığı bir gerçek. Bu memnuniyetsizlik genellikle, teknolojiyle birlikte hayatımıza giren sosyal medya baskısından kaynaklanmaktadır. Elimizdeki telefonlarda sürekli karşımıza çıkan fit görünümlü resimlerden sonra kişinin kendine olan özgüveni azalmakta ve memnuniyetsizliği artmaktadır. Çoğu kişi sağlığını önemsemek yerine sadece güzel görünmek için kilo vermeyi istemektedir ve herkesin mutlaka vermesi gereken birkaç kilosu mutlaka vardır ama kimse bu birkaç kilonun neden olduğu sağlık sorunlarını sorgulamamaktadır. Zayıflamayı hem güzel görünmek hem de sağlıklı olmak için amaçlamalısınız.

Neden Verilen Kilolar Geri Alınıyor?

Pek çok kişi hızlı kilo vermek amacıyla diyete başlamaktadır. Ancak çoğu kişi birkaç gün sonra diyet programından uzaklaşmakta ve diyet başarısızlıkla sonuçlanmaktadır. Ya da kısa süre içinde istediği kiloları veren kişiler diyeti bıraktıklarında verdikleri kilolardan çok daha fazlasını geri almaktadırlar ve ileri derecede obeziteye adım adım yaklaşmaktadırlar. Çünkü artık onlar için diyet bitmiştir ve istedikleri bütün yiyecekleri yiyebileceklerdir. Bu tamamen yanlış bir yaklaşımdır. Bu şekilde davranan kişiler ya çok kısıtlı diyetler uygulamıştır ya da diyet sürecinde doğru beslenme alışkanlığı kazanamamıştır. Doğru bir beslenme programı sizin alışkanlıklarınıza uygun olmalıdır. ‘Diyet yaparken pide yememeliyim diyet bitince yerim nasılsa’ diye düşünüyorsanız yanlış bir diyet uyguluyorsunuz demektir. Doğru diyet programı sizin alışkanlıklarınıza uygun olmalı, bu alışkanlıkların yanlışı ve doğrusu değerlendirilmeli, sevdiğiniz yiyecekleri içermeli, enerji ve besin öğesi ihtiyaçlarınızı karşılamalıdır.

Hemen Online Diyete Başla!

Uzman Diyetisyen Hilal Konak eşliğinde size özel ön görüşme fırsatından faydalanarak randevunuzu almak için hemen tıklayın!

Diyet programı başarısız olan kişiler verdiklerinden daha fazla kilo aldıkça vücut yapısı bozulmakta ve eskisinde daha da kilolu hale gelmektedirler. Bu nedenle doğru bir beslenme programı uygulamanız, bu süreçte bir beslenme uzmanından beslenme eğitimi almanız ve sürdürülebilir bir beslenme alışkanlığı kazanmanız verdiğiniz kiloların geri alınmaması için en doğru yöntemdir.

Hemen Online Diyete Başla!

Sağlıklı bir yaşam sürdürebilmeniz için verilen tüm danışmanlık hizmetlerden online olarak da yararlanabilirsiniz. Yoğun iş hayatı, okul temposu, İstanbul dışında yaşamanız ya da zaman kısıtlılığı gibi nedenlerle danışmanlık merkezinize gelemiyorum diyorsanız online danışmanlık hizmeti sizin için oldukça idealdir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz