Günümüzde pek çok kadın ve hatta erkek fazlalık kilolarından kurtulabilmek adına çeşitli yöntemlere başvurmaktadır. Bu anlamda diyet yapma kavramı büyük ölçüde değişikliğe uğrarken, piyasaya sunulan çeşitli bitkisel ürünler ya da daha farklı zayıflama yöntemleri ile sağlıklı beslenme neredeyse tümüyle anlamını yitirmiştir. Bugün zayıflama yöntemleri denildiğinde zayıflatan bitki çayları, tozlar, karışımlar, detox suları, çorbaları, ilaç ya da takviye gıdalar akla gelirken, sağlıklı beslenme, diyet ya da spor ve egzersizler en son akla gelen yöntemler arasında yer almaktadır.

Normal şartlarda bitkiler, sağlık açısından faydalı olan doğal tedavi yöntemleridir. Yüzyıllardır dünya üzerinde milyonlarca insan tarafından kullanılagelen bitkiler, sağlık açısından faydalı olduğu kadar, çeşitli sağlık sorunlarına da neden olabilmektedir. Bu nedenle de günümüzde pek çok insan “Bitkisel ürünler zayıflatır mı?” sorusuna yanıt aramaktadır.

Hemen Online Diyete Başla!

Uzman Diyetisyen Hilal Konak eşliğinde size özel ön görüşme fırsatından faydalanarak randevunuzu almak için hemen tıklayın!

Bitkisel Ürünler Zayıflatır mı?

Bazı bitkiler ve bitkisel ürünler, insanların fazlalık kilolarından kurtulabilmeleri adına yardımcı olabilmektedir. Ancak tek başına kullanıldıklarında “zayıflatır” diyebilmek ne yazık ki mümkün değildir. Örneğin; zayıflatan bitki çayları, ancak doğru ve düzenli kullanımı, spor ve egzersizle desteklenmesi, ayrıca diyet programının yanında tüketilmesi halinde zayıflamaya yardımcı olabilmektedir. Aksi takdirde tek başına kullanıldığında herhangi bir faydasını görmek pek de mümkün değildir.

Öte yandan insanların kolay yoldan zayıflayabileceğini düşündüğü için yanlış ve bilinçsizce bitkisel ürünler kullanırken, bu ürünler bazı sağlık sorunlarına neden olabilmektedir. Dolayısıyla herhangi bir sağlık problemi ile karşılaşmamak ve bitkisel ürünlerinde zararlarını görmemek adına mutlaka bir uzmana danışılması gerekmektedir.

Kalıcı ve Sağlıklı Zayıflamak için Diyetisyen ile Görüşmelisiniz!

İnsanların sağlığını koruyabilmesi açısından fazlalık kilolarını vermesi ve kilosunu koruması önem teşkil etmektedir. Fakat bunun yanında doğru bir zayıflama yöntemi uygulanması da hayati bir önem taşımaktadır. Daha sağlıklı ve kalıcı bir zayıflama için her insanın mutlaka bir diyetisyenden destek alması şart olarak kabul edilmelidir. Beslenme uzmanları, danışanlarının daha sağlıklı ve kalıcı bir zayıflama için vücut değerlerini ölçerek özel diyet programları hazırlamaktadır. Bu programlara uyulması, yeterli, dengeli ve sağlıklı beslenilmesinin yanında uygulanabilecek spor ve egzersizler ile daha kalıcı bir kilo kaybı mümkün kılınmaktadır. Üstelik bu yöntem, en sağlıklı kilo verme yöntemi olarak tavsiye edilmektedir.

Hemen Online Diyete Başla!

Sağlıklı bir yaşam sürdürebilmeniz için verilen tüm danışmanlık hizmetlerden online olarak da yararlanabilirsiniz. Yoğun iş hayatı, okul temposu, İstanbul dışında yaşamanız ya da zaman kısıtlılığı gibi nedenlerle danışmanlık merkezinize gelemiyorum diyorsanız online danışmanlık hizmeti sizin için oldukça idealdir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz