Diyet, insanların sağlıklı bir yaşam sürdürebilmesi ve sağlıklı bir zayıflama süreci geçirebilmesi için gerekli olan bir beslenme programıdır. Genellikle insanların diyetisyen gözetiminde uygulamış olduğu diyet programları, kısa sürede kilo verme ve yaşam standartları daha yüksek bir yaşam sürdürebilme imkanı sağlamaktadır.

  • Market Alışverişlerinize Liste Yapmadan Çıkmayın!

Sağlıklı beslenme üzerine uzmanlar tarafından hazırlanan diyet programları, genellikle belirli gıdaların, belirli miktarlarda tüketilmesini önermektedir. Dolayısıyla Diyet programına sadık kalınabilmesi ve tam anlamıyla uygulanabilmesi için market alışverişine bu liste olmadan çıkılmaması gerekmektedir.

Hemen Online Diyete Başla!

Uzman Diyetisyen Hilal Konak eşliğinde size özel ön görüşme fırsatından faydalanarak randevunuzu almak için hemen tıklayın!

  • Diyet Programınızda Yazan Miktarların Ne Azını Ne de Fazlasını Tüketin!

Sağlıklı bir zayıflama süreci için diyet ne kadar gerekli ise, diyette belirtildiği üzere ne eksik ne fazla tüketim yapılmaması da o kadar önemlidir.

  • Spor Yapmayı İhmal Etmeyin!

İnsanların fazlalık kilolarından kurtulabilmesi için tek başına diyet yeterli olmayabilir. Bu nedenle diyetin yanında mutlaka spor ve egzersizlere de ağırlık verilmesi gerekmektedir.

  • “Ekmeği Kesersem Zayıflarım” Düşüncesinden Vazgeçin

Ekmeği tamamen hayatınızdan çıkarmak ile kolay kilo verme süreci geçirebileceğini sanın insanların sayısı ne yazık ki oldukça fazladır. Ancak ekmeği kesmek yerine diyette belirtildiği gibi az miktarda tüketmek ve tam tahıllı ekmeklere yönelmek gereklidir.

  • Kalori Hesabı Yapmayın!

Diyet yapan insanların programına sadık kalabilmesi için uyması gereken başka bir kural da kalori hesabı yapmamasıdır. Zaten diyetisyen tarafından verilen diyet listesindeki besinler, kişiye göre belirlenen kaloriyi içermektedir.

  • Beslenmelerinizde Çeşitlilik Sağlayın!

Diyet yapan kişinin bu süreçte tek bir besine odaklanmak yerine çeşitli besinlere yönelmesi, ancak az miktarda tüketim yapması da önemlidir.

  • Arkadaşlarınızın Diyet Programlarını Uygulamayın!

Fazlalık kilolarından kurtulmak isteyen insanların en büyük hatalarından biri başkalarının diyet programlarını uygulamaktır. Halbuki diyet programları, kişiye özel olarak hazırlanmaktadır.

  • Su İçmeyi İhmal Etmeyin!

Diyet programlarının en büyük yardımcı elemanı sudur. Bu nedenle insanların bu süreçte bol bol su tüketmesi gerekmektedir.

  • Öncesinde Diyetisyene Danışmadıysanız Tek Başınıza Diyet Programı Hazırlamayın!

İnsanların herhangi bir sağlık sorunu ile karşı karşıya kalmamak, daha sağlıklı bir şekilde zayıflamak için mutlaka bir diyetisyene görünmesi ve uzman tarafından kendi değerlerine göre hazırlanan diyet programını uygulaması önem teşkil etmektedir.

Hemen Online Diyete Başla!

Sağlıklı bir yaşam sürdürebilmeniz için verilen tüm danışmanlık hizmetlerden online olarak da yararlanabilirsiniz. Yoğun iş hayatı, okul temposu, İstanbul dışında yaşamanız ya da zaman kısıtlılığı gibi nedenlerle danışmanlık merkezinize gelemiyorum diyorsanız online danışmanlık hizmeti sizin için oldukça idealdir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz