Diyet yalnızca zayıflamak için atılan bir adım değil, sağlıklı beslenip daha rahat ve zinde bir hayat geçirmenin olmazsa olmazıdır. Madem sağlıklı yaşamak ana hedefimiz, biz de en kısa zamanda diyet yapmaya başlamalıyız.

Diyet yapmaya başlamadan önce, beynimizi buna hazırlamalıyız. Neden diyet yapacağımız ve neden bu yoldan vazgeçmememiz gerektiğini bilmeliyiz. Bunu tam anlamı ile başardığımız gün artık diyet yapmaya başlayabiliriz, aksi takdirde hemen biten diyetler oluyor ki bu çok zararlıdır.
Bu yazılanları uyguladıktan sonra, Beslenme ve Diyet Uzmanı’ndan yardım alarak diyet yapmaya başlamalısınız. Sağdan soldan alınan kulaktan dolma bilgiler ile yapacağınız diyetin faydalarından çok zararları ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Beslenme ve Diyet Uzmanları kişilere özel diyet programları hazırlarlar. Yani siz diyet yapmak için Diyetisyene başvurduğunuz zaman Uzmanlar kişilerin önceki beslenme alışkanlıkları, kiloları, boyları, yaşamları, bazı tahlil sonuçları ve benzeri gibi birçok unsuru göz önünde bulundurarak diyet listeleri hazırlalar. Yani zorlanmadan, aç kalmadan, isteyerek ve sağlıklı beslenme konusunda bilgi sahibi olarak zayıflarsınız.

Hemen Online Diyete Başla!

Uzman Diyetisyen Hilal Konak eşliğinde size özel ön görüşme fırsatından faydalanarak randevunuzu almak için hemen tıklayın!

Diyet Yapmaya Hangi Gün Başlamalıyım?

Diyete başlayacağınız gün olarak direkt olarak şu gün diye kendinizi şartlandırmanıza gerek yoktur. Bunun için genelde pazartesi günü tercih edilir fakat genelde pazartesi akşamı diyet sona erer. Yapmamız gereken istikrarlı bir şekilde bu yolda yürümek. İlk olarak kendinizi diyet yapmaya psikolojik olarak hazırlamalı, diyet yapmanın aslında görünen ve duyulanlar kadar zor olmadığını öğrenmelisiniz.

Pazartesi yoğunluğu ile diyete başlama düşünceleri de bildiğiniz gibi her zaman işe yaramaz. Bu nedenle diyet yapmaya başlayacağınız gün sanılanın aksine Salı, Çarşamba ya da pazartesi hariç diğer günler olması hayatınıza farklılık katmak için doğru tercih olabilir.

Hemen Online Diyete Başla!

Sağlıklı bir yaşam sürdürebilmeniz için verilen tüm danışmanlık hizmetlerden online olarak da yararlanabilirsiniz. Yoğun iş hayatı, okul temposu, İstanbul dışında yaşamanız ya da zaman kısıtlılığı gibi nedenlerle danışmanlık merkezinize gelemiyorum diyorsanız online danışmanlık hizmeti sizin için oldukça idealdir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz