Tüm dünyada beğenilen diyet listeleri ülkemizde aynı şekilde beğeniliyor. Ancak diyet yapacak olanların dikkat etmesi gereken önemli unsurlar bulunmaktadır. Diyete başlamadan önce ilk aşamada hangi tahlillerin yapılması gerektiği öğrenilmeli ve yapılmalıdır. Hazırlanan diyet listeleri kişiye özel olup, tahlil sonuçları dikkate alınmaktadır. Örneğin; demir eksikliğiniz varsa, vücudunuzdaki demiri artırmaya yönelik sağlıklı diyet programları hazırlanmalıdır. Başarıyı sağlamanın sırrı burada gizlidir. Öncelikli olarak programı sonuna kadar sürdürebilmek için motivasyon şart. Başkaları (aile, arkadaş, dost, çevre ya da internet) tarafından hazırlanmış diyet listeleri yerine, kişisel diyet programı için mutlaka Beslenme ve Diyet Uzmanına gitmelisiniz. Diyet, tek başına kilolardan kurtulmak için yeterli olmayabilir, egzersizlere de yeterince zaman ayırmalısınız. Beslenme alışkanlığından kaynaklı kilo alıyorsanız, diyet programı sayesinde düzenli beslenme alışkanlığı kazanarak zayıflamayı başaracaksınız.

Dengeli Beslenme Nedir?

Yaşamımız için gereken besin gruplarının düzenli şekilde alınması, dengeli beslenme nedir sorusuna en kısa ve açıklayıcı olacaktır. Beslenmede denge sağlanmadığı sürece kilo alma veya verme problemi sürecektir. Kaliteli bir yaşam için sağlıklı beslenmek altın kuraldır. Besinleri posa (lif) içeriği ön planda tutulmalıdır. Böylelikle tokluk süresi, açlık krizi gibi istenmeyen durumların önüne geçmek kolay hale gelecektir. Eğer kilonuzla ilgili sorunlarınız varsa “Kilonuzu Kontrol Etmek için Sağlıklı Beslenin” başlıklı yazıyı okuyabilirsiniz.

Hemen Online Diyete Başla!

Uzman Diyetisyen Hilal Konak eşliğinde size özel ön görüşme fırsatından faydalanarak randevunuzu almak için hemen tıklayın!

Diyete Başlarken…

Soncuca ulaşmak için zamana ihtiyaç vardır. Diyete başlarken aceleci davranmadan, sabırla programı uygulamaya devam etmelisiniz. Yıllardır süregelen alışkanlıklardan vazgeçmek yavaşlayan metabolizma hızını düzeltmek kolay olmayacaktır. Kilo artışına dur demek gerekir. Ardından fazla kiloyla mücadele etmeye devam etmek gerekir. Zayıflama süreci uzun zaman alıp, aynı zamanda emek vermeniz gerekmektedir. Diyete başlarken aklınızda bulunan nasıl zayıflayabilirim sorunu aşılmış olmalıdır. Aksi durumda diyete başlama konusundaki karamsarlık başarıyı etkileyecektir. Diyet sürecine de tek başına değil, Beslenme ve Diyet Uzmanı görüşlerini alarak başlamanız çok daha doğru olacaktır.

Diyete Başlayamıyorum….

“Çok istiyorum ancak diyete başlayamıyorum, kilolarımdan kurtulmak istiyorum” diyenlerin sabırla neler yapmaları gerektiğini önce öğrenmeli, istedikleri sağlıklı sonuç oluncaya kadar da Beslenme ve Diyet Uzmanı desteğini almaya devam etmeleri gerekir. Beslenme ve Diyet Uzmanı yardımı ile gerektiği dönemde, zaman kaybetmeden, sağlıklı kilo verme şansı kazanılmış olacaktır. Diyet Programı sonucunda arzu edilen düzeyde kiloya sahip olunduğunda sağlıklı beslenme düzeni kazanılmış olacaktır.

Diyette nelere dikkat edilmesi gerektiği hakkında bilgi almak isteyenler “Diyet Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler” başlıklı yazıyı okuyabilirler.

Hemen Online Diyete Başla!

Sağlıklı bir yaşam sürdürebilmeniz için verilen tüm danışmanlık hizmetlerden online olarak da yararlanabilirsiniz. Yoğun iş hayatı, okul temposu, İstanbul dışında yaşamanız ya da zaman kısıtlılığı gibi nedenlerle danışmanlık merkezinize gelemiyorum diyorsanız online danışmanlık hizmeti sizin için oldukça idealdir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz