Kısa sürede kalıcı kilo vermek isteyenler bir uzman gözetiminde hazırlanan diyet listesinin yanında mutlaka egzersize de yer vermelidirler. Kilo vermek için spor olmazsa olmazlar arasında yer almaktadır. Haftanın birkaç günü yapılan yürüyüş, vücuttaki tüm kasların çalışmasına ve metabolizmanızın genel olarak hızlanmasını sağlar. Bu yüzden düzenli olarak haftada en az 3 gün 45-60 dakikalık yürüyüşler yapın. Yürüyüş dışında vücudunuza esneklik kazandıracak egzersizlere de gün içinde yer vermelisiniz.

Spor Acıktırır Mı?

Spor öncesi ve sonrası doğru besinleri tüketmek, yeterli besin öğesi alımını sağlamak kan şekeri dengenizi düzenleyerek ani açlıklar yaşamanızı engelleyecektir. Eğer kan şekerinizle ilgili bir sağlık sorununuz var ise spor yapmadan 2 saat önce kesinlikle dengeli bir ara öğün yapmalısınız. Genel beslenme önerisi olarak, spordan 4 saat önce ana öğününüzü yapmış olmanız, 2 saat önce de dengeli bir ara öğün yapmanız söylenmektedir. Ancak öğün düzeni kişiden kişiye değişeceği için mutlaka bir Beslenme ve Diyet uzmanı ile size en uygun beslenme programının düzenlenmesi gerekmektedir. Vücudun tüm kaslarını harekete geçirecek egzersizlerin yapılması metabolizmanın daha hızlı çalışmasını sağlar. Kardio çalışmalarıyla kombine olarak yapılan pilates hem metabolizmanızın hızlı çalışmasını hem de doğru nefes alıp vermeyi öğrenmenizi sağlar. Kilo verdikten sonra da ideal kiloyu korumak birçok kişi tarafından başarılamamaktadır.  Bu nedenle sporu sadece kilo vermek için değil sağlıklı olmak ve kilonuzu kontrol etmek için de yapmalısınız.

Hemen Online Diyete Başla!

Uzman Diyetisyen Hilal Konak eşliğinde size özel ön görüşme fırsatından faydalanarak randevunuzu almak için hemen tıklayın!

Kilo Vermek İçin Spor Çok Abartılmamalı

Sporu kendinizi çok yıpratmadan ve düzenli yapmanız gerekmektedir. Sabah ilk kalktığınızda kahvaltıdan önce yapılan kısacık yürüyüşlerin bile bazen spor salonlarında yapılan ağır sporlardan çok daha faydalı olduğu görülmüştür. Günlük fiziksel aktivitenizi artırmaya yönelik küçük başlangıçlar yapabilirsiniz. Yürüyebileceğiniz mesafedeki yerlerde taşıt kullanmak yerine yürümeyi tercih ediniz, yürüyen merdiven ve asansör kullanımınızı azaltınız, ofis ortamında olabildiğince hareketli olmaya çalışın, mesai aralarında ofisten çıkıp 10 dakika da olsa kısa yürüyüşler yapınız.

Kilo Vermek İçin Spor Salonu Şart Mı?

Spor salonlarında kilo vermek için kendinizi zorladığınızda ve yanlış spor teknikleri uyguladığınızda kalbinize ve diğer organlarınıza gereğinden fazla yük bindirir ve onlara fayda yerine zarar verirsiniz. Kendinizi çok fazla zorlamayacak sporları tercih etmeniz, eğer kalp hastalığınız var ise hafif tempolu yürüyüşler yapmanız tavsiye edilmektedir.

Hemen Online Diyete Başla!

Sağlıklı bir yaşam sürdürebilmeniz için verilen tüm danışmanlık hizmetlerden online olarak da yararlanabilirsiniz. Yoğun iş hayatı, okul temposu, İstanbul dışında yaşamanız ya da zaman kısıtlılığı gibi nedenlerle danışmanlık merkezinize gelemiyorum diyorsanız online danışmanlık hizmeti sizin için oldukça idealdir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz