Fransa Online Türk Diyetisyen

Yurt dışında yaşayan birçok Türk vatandaşının, sağlık hizmetleri ve diğer hizmetler kapsamında dil sorunu ile karşı karşıya kaldığı bilinmektedir. Fransa da Türk vatandaşların yoğun bir şekilde bulunduğu ülkelerden biridir.

Uzman Diyetisyen Hilal Konak

Lisans eğitimini Ege Üniversitesi’nde Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nde tamamlayan Uzman Diyetisyen Hilal Konak, 2016 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Beslenme ve Diyetetik Anabilim Dalı’nda lisansüstü eğitimini tamamladıktan sonra 2018 yılında Uzman Diyetisyen Hilal Konak Beslenme ve Diyet Danışmanlığı Merkezi’ni açarak danışanlarıyla bir araya gelmeye başladı.


Hızlı Randevu Al!

Hilal Konak – DoktorTakvimi.com

Kişilerin birebir görüşme sağlamalarını gerektiren durumlarda, kendi ana dillerini konuşabilen bir uzman arama ihtiyacı doğmaktadır. Diyetisyen ihtiyacı da bu konulardan bir tanesidir. Fransa Türk Diyetisyen arayışında kişiler zaman zaman zorlanmaktadır. Çünkü bu bölgede hizmet veren Türk diyetisyen ya çok azdır ya da iç yoktur. Neredeyse her insanın hayatı boyunca belirli dönemlerde kilo sorunu olabilmektedir. Bu kilo problemlerinin bir kısmı kişinin beslenme alışkanlıklarını kontrol etmesi ile ortadan kalkabilmektedir. Ancak bir kısmı için, kişiler ne yaparsa yapsınlar diledikleri kiloya ulaşamamaktadır. Bu aşamada verilebilecek en doğru karar alanında uzman bir diyetisyene başvurmak olacaktır.

Fransa Türk Diyetisyen

Fransa’da Türk diyetisyen arayışında olan kişiler ne yazık ki çok fazla bir seçeneğe ulaşamamaktadır. Bu durumda farklı şekilde hizmet veren diyetisyenlere yönelmek en mantıklısıdır. Konu ile alakalı olarak, yurt dışında yaşayan Türk vatandaşları için, Diyetisyen Hilal Konak, farklı görüşme platformları kullanarak online hizmet sunmaktadır. Bu sayede dil sorununun ortadan kalkması ile birlikte, kişiler hem kendilerini çok daha iyi ifade edebilmekte hem de istedikleri sonuca memnuniyet ile ulaşmaktadırlar.

Fransa Online Diyetisyen

Online diyet programları için, kişiler biraz endişe edebilmektedir. Hedefledikleri kiloya ulaşmanın bu şekilde olup olmayacağı konusunda kafa karışıklığı yaşanabilmektedir. Ancak, online diyet programlarının birebir görüşmelerden hiçbir farkı bulunmamaktadır. Diyetisyen Hilal Konak, danışanları ile gerçekleştirdiği görüşmeler kapsamında, kişinin genel beslenme alışkanlıkları, kilosu, varsa mevcut bir hastalığı gibi birçok konuya dair detayları öğrenerek değerlendirmeye almaktadır. Bunun sonucu olarak, kişi için bir beslenme programı oluşturulmaktadır. Kişiler için, kilo verme, kilo alma veya kilonun korunması gibi hangi amaca yönelik hareket ediliyorsa ona göre bir program oluşturulmaktadır.

Uzman Türk Diyetisyenden Online Diyet

Diyetisyen Hilal Konak, online diyet hizmetleri kapsamında, danışanları ile birebir görüşmeler sağlamaktadır. Bu görüşmelerin yüz yüze görüşmelerden hiçbir farkı bulunmamaktadır. Ayrıca içinde bulunduğumuz pandemi döneminden dolayı online hizmet almak çok daha avantajlı ve güvenlidir. Bunun yanında online diyet hizmetini tercih etmenizin diğer avantajları şu şekilde sıralanabilir;

  • Online diyetisyen görüşmeleri sayesinde, zamanı her anlamda çok daha iyi kullanmanız mümkündür.
  • Online diyetisyen görüşmeleri, yüz yüze gerçekleştirilen görüşmelerden çok daha uygun fiyatlıdır.
  • Online diyetisyen görüşmelerinde hedeflediğiniz kiloya ulaşmanız için herhangi bir engel bulunmamaktadır.

Takipli ve Takipsiz Online Beslenme Danışmanlığı

Diyetisyen Hilal Konak, Fransa’da yaşayan Türk vatandaşları için online beslenme danışmanlığı kapsamında, takipli ve takipsiz danışmanlık hizmetleri sunmaktadır. Bu durum danışanların isteğine göre şekillenmektedir. Takipsiz beslenme danışmanlığı, görece daha kısa bir zaman dilimini kapsamaktadır. Danışan ve diyetisyen arasında görüşme yapılmasının ardından, diyetisyen tarafından kişinin durumuna göre bir beslenme programı oluşturulmaktadır. 1 hafta veya 10 günlük süreç sonunda kişinin kilo kontrolü için yeni bir görüşme belirlenmektedir. Takipli beslenme danışmanlığı için ise kişi ile görüşme sağlanmasının ardından oluşturulan beslenme programı zaman zaman değiştirilmektedir. Bunun yanında kişi ve diyetisyen arasında günlük motivasyon konuşmaları ve görüşmeler gerçekleştirilmektedir. Takipsiz beslenme danışmanlığı programına göre daha uzun dönem bir program oluşturulmaktadır.

Çocukluk Döneminde Beslenme 

Bilindiği gibi çocukluk dönemi hem ruhsal hem de fiziksel gelişim açısından oldukça dikkat isteyen bir dönemdir. Bu dönemde çocuğun beslenmesinin kontrolünün sağlanması gerekmektedir. Her çocuğun, belirli oranlarda mutlaka alması gereken besinler bulunmaktadır. Diyetisyen Hilal Konak, online diyet hizmetleri kapsamında, Fransa’da yaşayan Türk vatandaşları için çocukluk dönemine dair beslenme programları da oluşturmaktadır. Her yetişkin bireyde olduğu gibi her çocukta da alınması gereken gıdalar ve oranları farklılık göstermektedir. Bu sebeple her bir çocuk için ayrı bir program oluşturulmaktadır.

Hastalıklarda Beslenme Tedavisi

Kronik veya sistemik hastalıklara sahip olan kişilerin mutlaka belirli bir beslenme programı kapsamında yaşamlarını devam ettirmeleri gerekmektedir. Bu kişilerin, bazı gıdaları tüketmesi hastalığın tetikleyicisi olabilmektedir. Konu ile alakalı olarak da alanında uzman bir diyetisyen ile görüşerek hazırlanan beslenme programına bağlı kalmak faydalı olacaktır.

Kişiye Özel Kilo Alma/Kilo Verme Programı

Diyetisyen Hilal Konak, online diyet hizmetleri kapsamında, kilo vermeye yönelik programlar hazırladığı gibi aynı zamanda kilo almaya yönelik beslenme programları da hazırlamaktadır. Her bireyin durumu özel olarak değerlendirilerek, bu beslenme programları da kişiye özel bir şekilde hazırlanmaktadır.

Sporcu Beslenmesi

Sporcular, daha az aktif bir yaşama sahip olan bireylere oranla daha fazla enerji harcamaktadır. Dolayısı ile standart bir yetişkin için hazırlanan beslenme programı, bir sporcu birey için yeterli olmayabilir. Bu sebeple sporcular için mutlaka kişiye özel bir beslenme programının oluşturulması gerekmektedir. Konu ile alakalı Diyetisyen Hilal Konak’ın online diyet hizmetlerinden faydalanmanız mümkündür.

Hemen Randevunuzu Alın!

Size en uygun gün ve saat için randevunuzu alabilirsiniz.

Görüşmeyi Başlat
1
💬 Online randevunuzu hemen oluşturun!
Aklınıza takılan bir şey mi var? Buradayız. Merak ettiklerinizi sorabilir ve online randevunuzu oluşturabilirsiniz.