Göbek bölgesinde görülen yağlanma hem erkek hem de kadınların büyük bir problemi. Kadınlarda genellikle menopoz dönemi ve sonrasında oluşmaya başlayan bu yağlanma erkekler de 30 yaşlarından itibaren oluşmaya başlar. Hem fiziki görüntünüzü değiştiren hem de sağlığınız açısından zararlı olan bu durumu önlemek için bir şeyler yapmanız gerekmektedir. Bunun için televizyondan, yakın çevrenizden farklı yöntemler ve fikirler duyacaksınızdır. Ancak bunlar arasında hepsi her zaman size uygun bir yöntem olmayabilir. Bunun için daha profesyonel kişilere danışmanız gerekecektir. Göbek yağlarınızı eritmeniz için sadece spor yapmanız yeterli değildir. Bunun dışında yediklerinize ve içtiklerinize de çok dikkat etmeniz gerekecektir. Hayatınızı bu doğrultuda düzenledikten sonra bu yağlardan kurtulmamanız için hiçbir sebep yoktur.

Beslenme Şekli Nasıl Olmalıdır?

Göbek bölgesindeki yağlanmadan kurtulmak için kendinizi bir ölüm diyetine sokmaya gerek yoktur. Bunun çok tehlikeli bir durum yaratacağını bilmelisiniz. Bunu gayet kolay yollarla, sağlığınıza zarar vermeden gerçekleştirebilirsiniz. İlk olarak suyun hayatınızda olan yerini genişletmelisiniz. Bol su içmek yağlanmayı azaltmak adına yapılacak en kolay şeydir. Tabii ki sadece bu yeterli olmayacaktır. Bunun yanı sıra çayınızda kahvenizde kullandığınız şekeri de sıfıra indirmelisiniz. Şekerden her alanda uzak durmalısınız ancak bunlar insanların hayatında büyük bir yeri kaplamaktadır ve bunlardaki şekeri kullanmayı bırakmanız büyük bir değişimin başlangıcı olacaktır.

Hemen Online Diyete Başla!

Uzman Diyetisyen Hilal Konak eşliğinde size özel ön görüşme fırsatından faydalanarak randevunuzu almak için hemen tıklayın!

Bunun yanı sıra kola, fanta, gazoz gibi ürünleri de hiç tüketmemelisiniz. Çünkü bunlar tamamen şeker yuvasıdır. Karbonhidrat tüketmeye devam etmelisiniz. Ancak bunu en aza indirmekte ve bunun yerine protein ağırlıklı beslenmek sizin için çok daha yararlı olacaktır. Sirke kullanmak da vücudunuzdaki yağlanma problemi için en iyi çözümlerden birisi olacaktır. Bunu hayatınıza en kolay şekilde salatalar yoluyla katabilirsiniz. Ayrıca sabah ılık suyun içerisine 1-2 kaşık sirke katıp içeceğiniz su hem vücudunuzdaki atıklardan hem de göbek bölgenizdeki yağlanmadan kurtulmanızı sağlayacaktır.

Hayatınıza Spor Katın

Beslenme göbek bölgesindeki yağlanma için elbette önemli bir adım olacaktır. Ancak bunu diğer alışkanlıklarınızla da desteklemeniz gerekmektedir. Bir yaştan sonra bu yağları yakmak daha zordur ve hayatınızı buna göre şekillendirmelisiniz. İlk olarak uyku düzeniniz çok önemlidir. Tabii beslenmenizi de buna göre düzenlemelisiniz. Sonrasında hayatınıza sporu kattığınızda bölgesel incelme için en doğru adımı atmış olursunuz. Bunu yaparken ihtiyacınız olan hareketleri yapmanız gerekecektir. Profesyonel birisinin bu konudaki görüşlerini almanız çok daha doğru olacaktır. Bazı hareketler bacaklarınızın kaslanmasına sebep olurken bazıları karın yağlarınız açısından uygun olacaktır. Buna uygun spor yapmanız göbeğinizi eritmeniz için en doğru yol olacaktır.

Hemen Online Diyete Başla!

Sağlıklı bir yaşam sürdürebilmeniz için verilen tüm danışmanlık hizmetlerden online olarak da yararlanabilirsiniz. Yoğun iş hayatı, okul temposu, İstanbul dışında yaşamanız ya da zaman kısıtlılığı gibi nedenlerle danışmanlık merkezinize gelemiyorum diyorsanız online danışmanlık hizmeti sizin için oldukça idealdir.

1 Yorum

  1. Göbeğimle başım belada ve çözüm yolları arıyorum. Paylaştığınız bilgileri uygulamaya çalışacağım umarım başarılı olurum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz