Hem annenin sağlığı hem bebeğin sağlığı için güçlü bağışıklık sistemi şart. Özellikle kış döneminin zorlu hava koşulları ve mevsim geçişlerinde hastalıklardan korunmak gerekiyor. Bunun için bağışıklık sistemini güçlendiren besinleri bolca tüketmelisiniz. Peki nedir bu besinler?

C Vitamini

C Vitamini

Özellikle c vitamini açısından zengin gıdalarla beslenmek bağışıklık için önemlidir. Kışın bol miktarda c vitamini alınmalıdır. Turunçgillerde bolca bulunan c vitamini özellikle ara öğünlerde tüketilmelidir. Portakal, mandalina, greyfurt, kivi anne adaylarının tüketeceği meyvelerdir. Dilerseniz bu meyveleri yoğurtla tatlandırarak ya da salata yaparak da tüketebilirsiniz.

Hemen Online Diyete Başla!

Uzman Diyetisyen Hilal Konak eşliğinde size özel ön görüşme fırsatından faydalanarak randevunuzu almak için hemen tıklayın!

Kükürt Yönünden Zengin Beslenin

Kükürt Yönünden Zengin Beslenin

Bağışıklık sistemini güçlendirmek için kükürt yönünden zengin sebzeler tüketilebilir. Karnabahar, brokoli, lahana, ıspanak gibi sebzeler pişmiş olarak tüketilebilir. Hamilelikte gaz problemi yaşamamak için bu sebzeleri mutlaka pişmiş şekilde ve dilerseniz zeytinyağlı tüketebilirsiniz.

Omega 3

Omega 3

Haftada 2, 3 defa balık tüketmek hamilelikte çok önemlidir. Anne adayını bulaşıcı hastalıklara karşı koruyan balık, ızgara şeklinde tüketilebilir. Dilerseniz balığı fırında da pişirebilirsiniz. Yanında bol yeşil salata önerilmektedir. Besin değeri yüksek ve doyurucu bir öğündür. Ayrıca hamilelik sürecinde ihtiyacınız olan vitamin ve mineralleri size sağlayacaktır.

Tatlılar

Tatlılar

Hamilelik döneminde ağır, şerbetli tatlılar yerine daha hafif tatlılar tüketmek gerekiyor. Öncelikle sütlü tatlılar tercihiniz olmalıdır. Bunun dışında kabak ve ayva tatlıları gibi hafif tatlılar da tercih edilebilir. Sağlıklı bir hamilelik geçirmek için beslenmenize çok dikkat etmelisiniz. Vücudunuzun savunma gücünü arttırmalısınız.

Hemen Online Diyete Başla!

Sağlıklı bir yaşam sürdürebilmeniz için verilen tüm danışmanlık hizmetlerden online olarak da yararlanabilirsiniz. Yoğun iş hayatı, okul temposu, İstanbul dışında yaşamanız ya da zaman kısıtlılığı gibi nedenlerle danışmanlık merkezinize gelemiyorum diyorsanız online danışmanlık hizmeti sizin için oldukça idealdir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz