Şişmanlıktan yakınan hemen herkesin arzusu kısa zamanda forma girebilmek, manken gibi incelmektir. Hızlı kilo vermenin tek çaresi olarak görülen düşük kalorili diyetler ve tek tip hatalı beslenme programları zararları da beraberinde getiriyor.

Hızlı kilo vermenin tehlikelerine bakacak olursak bünyenin çok değişik ihtiyaçları karşılamayacak durumla uzun süre karşı karşıya kalması çok ciddi problemlere neden olacaktır. Protein, karbonhidrat ve vitamin dengesi yerinde olmayan beslenme sonucunda kan değerlerimiz normalin çok altında seyredecektir. Sürekli halsizlik, yorgunluk ve sosyal yaşamı etkileyen olumsuzluklar meydana gelecektir. Sağlıksız diyetlerde ısrar edildiğinde sorunlar artarak devam edecektir. İnternetten araştırma yaparak sürekli şok diyet benzeri yöntemlerin uygulanması çok zararlıdır. Şok diyet uygulamaları sonucunda açlıkla mücadele etmek için kas kayıpları gerçekleşecektir. Saçlarda dökülmeler, tırnak kırılmaları, halsizlik, uyku hali ve benzeri de yetersiz beslenmenin oluşturacağı sorunlar arasında yer almaktadır.

Hemen Online Diyete Başla!

Uzman Diyetisyen Hilal Konak eşliğinde size özel ön görüşme fırsatından faydalanarak randevunuzu almak için hemen tıklayın!

Hızlı Zayıflamak Mı Kalıcı Zayıflamak Mı Doğrudur?” başlıklı yazıyı okudunuz mu?

Aynı zamanda ne kadar çabuk zayıflarsanız o kadar kısa zamanda geri şişmanlayacağınızı unutmamanız gerekiyor. Hızlı kilo kaybı durumunda bünyemiz kendisini koruma moduna alacağından normal beslenme alışkanlıklarına dönüldüğünde hızla yağları depolamaya başlayacaktır. Hızlı kilo kaybının zararları ve sürdürülebilirliği iyi anlaşılmalıdır. Oluşturulan yeme içme düzeni ve tüketilecek gıdalar itina ile gerektiği kadar alınmalı. Yağların harcanması için egzersiz planları ile çalışılmaya devam etmek gerekir. Hatalı beslenme yöntemleri uygulandığında belirli bir aşamadan sonra bıkkınlığa aynı zamanda sağlığın bozulmasına neden olacağında fazla uzun zaman devam edilemeyecektir. Programın ardından kısa süre sonra yağlar eski yerlerine dönmeye başlayacaktır. Bunun sonucunda da hastalıklara davetiye çıkarılmış olunur. Peki Nedir Bunlar?

  • Karaciğer Sorunları.
  • Safra Kesesi Taşı ve Hastalıkları.
  • Çocuklarda Gelişme Bozukluğu.
  • Aşırı Kas Kaybı.
  • Vücudun Sıvı Elektrolit Dengesinin Bozulması.
  • Kemik Erimesi Sorunları.
  • Kolesterol Yükselmesi Sonucu Damar Tıkanıklığı.
  • Baş Ağrısı, Yorgunluk, Konsantrasyon Eksikliği.
  • Uyku Problemleri.
  • Bulantı, Kusma, Kabızlık, Adet Bozukluğu, Libido Kaybı, Üşüme, Saç Dökülmesi.

Eğer kalıcı kilo vermek istiyorsanız Beslenme ve Diyet Uzmanı ile görüşmeniz gerekir. Beslenme ve Diyet Uzmanı kişiler özel beslenme programları hazırlar. Beslenme programları kişilerin yaşlarına, cinsiyetlerine, kilolarına, önceki yeme alışkanlıklarına, kan tahlillerine, (varsa) rahatsızlıklarına göre program hazırlar.

Hemen Online Diyete Başla!

Sağlıklı bir yaşam sürdürebilmeniz için verilen tüm danışmanlık hizmetlerden online olarak da yararlanabilirsiniz. Yoğun iş hayatı, okul temposu, İstanbul dışında yaşamanız ya da zaman kısıtlılığı gibi nedenlerle danışmanlık merkezinize gelemiyorum diyorsanız online danışmanlık hizmeti sizin için oldukça idealdir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz