Ani olan her şey kalp krizini tetiklemektedir. Enfeksiyon hastalıklarında yüksek ateş, kalbin hızlı atması, yüksek tansiyon bunların hepsi kalp krizini davet eder. Hızlı zayıflamak da bunlardan biridir. Heleki zayıflama süreci bilinçsiz, sağlıksız gıdalar tüketerek oluyorsa kalp krizi kaçınılmaz olur. Diyetisyen kontrolünde, kalbin halini bilerek zayıflamak gerekiyor.

Hızlı Zayıflamak Kalp Krizine Sebep Olur mu?

Kalp rahatsızlıkları dünyada birinci vefat sebebidir. Özellikle yetişkinlerin en fazla kalp rahatsızlığından yaşamını yitirdiğinin bilinmesi gerekir.

Hemen Online Diyete Başla!

Uzman Diyetisyen Hilal Konak eşliğinde size özel ön görüşme fırsatından faydalanarak randevunuzu almak için hemen tıklayın!

Koroner arter hastalarının sürekli kontrol altında tutulması gerekir. Hasta olanların buna makul hayatları gerektiğini, ailesinde bu hastalık bulunanların daha fazla dikkatli olması gerektiğini ifade etti.

KVC Hastalarının Sürekli Yürüyüş Egzersizleri Yapması Gerekir!

KVC hastaları egzersizlerini ihmal etmemelidir. Ancak spora başlamadan önce bilinmesi gereken iki önemli husus mevcuttur. Bunlar;

 1. Kalp kaslarının sağlıklı olup olmadığı,
 2. Kalp kapaklarından ya da kalp kaslarından kaynaklı spor yapmasına engel olacak ya da spor yapmasında tehlikeli olacak bir husus var mı kontrol ettirilmeli?

Kalp damarlarının durumunu bilmeden spor yapmaya başlayanlar ya da kalp kası zayıf olan kişiler ani ölümle karşılaşabiliyor. Onun için tehlikeli durumu olanlar sürekli kontroller yaptırılmalıdır. Kalp rahatsızlığı bilinenler, mücadele gerektiren sporlardan ziyade, yürüme egzersizleri, bisiklet ve yüzme gibi bireysel, kendilerini çok yormayacak sporları yapmaları tavsiye edilir. Çünkü spor yaptıklarında hem tansiyon yükselir ve kalp bu sebepten yorur hem de kalp krizi geçirme tehlikesi çoğalır.

Kalp Krizinin Başlıca Sebepleri:

Birdenbire olan her şey kalp krizini davet eder.

Aniden gelişen;

 • Bedenin metabolizmasının değişmesi,
 • Kan şekerinin değişmesi,
 • Oksijen koşullarının azalması,
 • Gribal enfeksiyon hastalıkları,
 • Süreğen hastalıklar başta olmak suretiyle çoğu etken kalp krizine sebep olabiliyor.

Ayrıca bunların yanı sıra:

 • Enfeksiyon hastalıklarında yüksek ateş,
 • Kalbin hızlı atması,
 • Yüksek tansiyon bunların hepsi harekete geçirir.
 • Hızlı zayıflamak da sakıncalı, kalp krizini davet eder. Kontrollü olarak hekim kontrolünde, kalbinin bu halini bilerek zayıflamak gerekiyor.

Obezite Hastalığı Kalp Krizini Davet Eder

Obez hasta olanlarda guatr, şeker hastalığının da gelişebilir. Obezite de kalp krizini davet eder. Bunların ilgili Diyetisyenler tarafından belirlenip, en uygun kiloya yavaş yavaş getirilmesi gerekir. Göğüs sancısı bulunanların kendilerine ayrıca dikkat etmeleri gerekir. Göğsün orta noktasına, boyuna, çeneye, sol kola ya da her iki kola dağılabilen, eforla oluşan göğüs sancılarının kalp damar hastalığının habercisi olabilir. Kimi zaman sancıların mide, sırt alanında, boyunda sıkışma tarzında da olabilir. Ayrıca bazı tür şeker hastalarında bir belirti olmadan da kalp krizi ortaya çıkabilir. Bu nedenle hem sağlıklı beslenmeye önem verilmeli hem de şişmanlık söz konusuysa tek başına, hızlı kilo verme sürecini girilmemelidir.

Hemen Online Diyete Başla!

Sağlıklı bir yaşam sürdürebilmeniz için verilen tüm danışmanlık hizmetlerden online olarak da yararlanabilirsiniz. Yoğun iş hayatı, okul temposu, İstanbul dışında yaşamanız ya da zaman kısıtlılığı gibi nedenlerle danışmanlık merkezinize gelemiyorum diyorsanız online danışmanlık hizmeti sizin için oldukça idealdir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz