Hollanda Online Türk Diyetisyen

Her yaş grubu insanlar için kâbus haline gelen fazla kilolar için akla ilk gelen ve en etkili çözüm alanında uzman bir diyetisyene başvurmaktadır. Ancak yurt dışında birçok farklı ülkelere dağılım gösteren Türk vatandaşları için, bulundukları ülkelerde Türk diyetisyen bulmak zorlaşmaktadır.

Uzman Diyetisyen Hilal Konak

Lisans eğitimini Ege Üniversitesi’nde Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nde tamamlayan Uzman Diyetisyen Hilal Konak, 2016 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Beslenme ve Diyetetik Anabilim Dalı’nda lisansüstü eğitimini tamamladıktan sonra 2018 yılında Uzman Diyetisyen Hilal Konak Beslenme ve Diyet Danışmanlığı Merkezi’ni açarak danışanlarıyla bir araya gelmeye başladı.


Hızlı Randevu Al!

Hilal Konak – DoktorTakvimi.com

Hollanda da bu ülkelerden bir tanesidir. Hollanda Türk Diyetisyen arayışında bulunan Türk vatandaşları ne yazık ki bu bölgede görev yapan bir Türk diyetisyene ulaşamamaktadır. Bu durum da mevcut dil engelinden dolayı ertelenmektedir. Dolayısı ile kişiler kilo problemleri ile savaşmaya devam etmektedir.

Hollanda Türk Diyetisyen

Hollanda ve diğer yurt dışı ülkelerinde görev yapan Türk diyetisyen sayısı ya çok azdır ya da hiç yoktur. Bu durumda Türk vatandaşları eğer ki yaşadıkları ülkenin diline çok hâkim değiller ise bu tarz hizmetleri almaktan kaçınmaktadırlar. Hollanda’da yaşayan Türk vatandaşlarına bu anlamda hizmet sağlayabilmek için Diyetisyen Hilal Konak, online görüşmeler ile randevuları kabul etmektedir.

Hollanda Online Diyetisyen

Online diyetisyen görüşmeleri, yüz yüze gerçekleştirilen diyetisyen görüşmeleri ile aynıdır. Burada, yalnızca görüşme online ortamda sağlanmaktadır. Diyetisyen ve danışan görüşmesinde, kişinin yaşı, kilosu, cinsiyeti, beslenme alışkanlıkları, varsa mevcut rahatsızlıkları gibi birçok farklı konuda bilgi alınarak değerlendirme yapılmaktadır. Bu değerlendirmenin ardından, kişilere uygun bir beslenme programı oluşturulmaktadır. Her danışan ile diyetisyen birebir ve ayrı ayrı görüşme sağlamaktadır.

Uzman Türk Diyetisyenden Online Diyet

Uzman Diyetisyen Hilal Konak, Hollanda ve diğer yurt dışı ülkelerinde yer alan Türk vatandaşlarına sunduğu online diyet hizmeti ile, kişilerin genel değerlendirmeleri yaparak, hedeflenen kiloya ulaşılmasını sağlamaktadır. Online gerçekleştirilen görüşmeler, hem pandemi sebebi ile çok daha güvenli hem de yüz yüze gerçekleştirilen görüşmelere göre daha uygun fiyatlıdır. Kişilerin aldığı hizmette ise hiçbir farklılık bulunmamaktadır.

Takipli ve Takipsiz Online Beslenme Danışmanlığı

Online beslenme danışmanlığı, takipli ve takipsiz beslenme danışmanlığı şeklinde gerçekleştirilebilmektedir. Bu beslenme danışmanlıklarının arasında bazı farklılıklar bulunsa da temelde hedeflenen kiloya ulaşılması amaçlanmaktadır.

  • Takipli Beslenme Danışmanlığı; kapsamında, danışan ve diyetisyen arasında gerçekleştirilen görüşme sonrasında, diyetisyen tarafından bir beslenme programı oluşturulmaktadır. Bu program belirli dönemlerde değiştirilerek yenilenmektedir. Ayrıca kişi ve diyetisyen arasında her gün motivasyon ve kontrol konuşmaları gerçekleştirilmektedir. Yani diyetisyen ve danışan sık bir şekilde iletişim halindedir.
  • Takipsiz Beslenme Danışmanlığı; kapsamında ise, danışan diyetisyen arasında gerçekleştirilen görüşme sonrasında, diyetisyen tarafından bir beslenme programı oluşturulmaktadır. Yaklaşık 1 hafta veya 10 günlük bir periyottan sonra kişinin kilo durumunun takibi için ikinci bir görüşme gerçekleştirilmektedir.

Çocukluk Döneminde Beslenme 

Çocukluk dönemi, hem zihinsel hem de bedensel gelişimin en aktif olduğu dönemdir. Bu dönemin bir parçası olarak beslenme alışkanlıklarının doğru şekilde aşılanması da önem taşımaktadır. Her çocuğun mutlaka alması gereken belirli gıda grupları olduğu gibi, her çocuk için bu gıdaların miktarı değişiklik gösterebilmektedir. Bu sebeple, çocuğunuza doğru ve etkili bir beslenme alışkanlığı kazandırmak için uzman bir diyetisyene başvurmak faydalı olacaktır.

Hastalıklarda Beslenme Tedavisi

Kronik ve sistemik hastalıklar, tedavinin ve hastalığın ilerleyişi açısından, beslenmenin oldukça ön planda tutulduğu hastalıklardır. Bu tarz hastalıklara sahip olan bireylerin, yemesinin yasak olduğu bazı gıdalar bulunabilir. Ayrıca bu kişiler için fazla kilo da tetikleyici bir sebeptir. Bu nedenle uzman bir diyetisyen ile görüşmek en doğru yoldur. Diyetisyen Hilal Konak, hastalıkların varlığında tedaviye katkı sağlayabilmek adına doğru beslenme programı da hazırlamaktadır.

Kişiye Özel Kilo Alma/Kilo Verme Programı

Kilo problemi elbette ki kişilerin çok sık karşılaştığı bir konudur. Ancak bunun yanında kilo alma problemi yaşayan insanlar mevcuttur. Her ikisi de kişinin kendine olan özgüvenini sarstığı gibi birçok farklı sağlık problemine de yol açabilmektedir. İster kilo vermek isterse kilo almak için olsun, alanında uzman bir diyetisyene danışarak doğru bir beslenme programına sahip olmak gerekmektedir.

Sporcu Beslenmesi

Sporcular, yaşam tarzları gereği çok daha aktif insanlardır. Dolayısı ile çok daha fazla enerji harcarlar. Bu sebeple normal bir bireye göre daha fazla enerji ihtiyacı duymaktadırlar. Sporcu beslenmesi daha kapsamlı olduğu için konu hakkında bilgi sahibi ve alanında uzman bir diyetisyene başvurmak faydalı bir yoldur.

Hemen Randevunuzu Alın!

Size en uygun gün ve saat için randevunuzu alabilirsiniz.

Görüşmeyi Başlat
1
💬 Online randevunuzu hemen oluşturun!
Aklınıza takılan bir şey mi var? Buradayız. Merak ettiklerinizi sorabilir ve online randevunuzu oluşturabilirsiniz.