İnsülin, dokularda bulunan yağ, kas gibi kan şekerini kullanan hücrelerin, pankreas aracılığı ile salgılanan bir tür hormon çeşididir ve insülin direnci kilo vermek detaylı bir konudur. Kanda insülin direnci yükseldiğinde, dokuların insülini kırması oldukça zor hale gelir ve kilo verme de bu bağlamda zorlaşır. Zayıflamaya karar veren kişiler için öncelikle insülin direncini kırarak kilo verme yöntemleri nedir ve insülin direnci ile kilo vermek nasıl olur gibi soruların araştırmasına başlamak yerinde bir karar olacaktır. Tabi bu durum ilk olarak doktor kontrolünden geçmekle başlamalıdır. İnsülin direnci kişilerin kendi başına belirleyebileceği bir değer değildir. Ancak doktor kontrolünde bakılan açlık ve tokluk kan şekeri sonucunda, insülin direnci kilo vermeye engel mi değil mi saptanabilir. Peki bu İnsülin Direnci Nasıl Kırılır? İnsülin Direnci Belirtileri nelerdir? İnsülin Direnci Tedavisi nasıl olur? İşte tüm bu sorularınızın cevapları!

İnsülin Direnci ve Kilo Verme

İnsülin direncinin yükselmesindeki en büyük etken, günümüzde fazlasıyla hazır gıdaların tüketilmesidir. Çoğu kişinin kolayına gelen pişmiş paket ürünler, fastfood yiyecekler, gıdaların içerdiği besin maddesini öldürerek, çeşitli hastalıklara sebep olmaktadır. Sizler evinizde tavuğu ne şekil pişirirseniz pişirin, en fazla tüketme süreniz 2 gün olacaktır. Peki, hazır satılan pişmiş paket bir tavuk, nasıl oluyor da ortalama 10-15 gün tüketme tarihi veriliyor ve bizlerde bunları sıklıkla tüketiyoruz? Kısacası paket ürünlerin uzun süre bozulmaması için kimyasal maddeler ile besinin yapısı bozuluyor. Bu durumda kilo verme çabasını koyun bir kenara, hazır gıda grubu insülin direncini yükseltmekle birlikte bir dizin hastalığı beraberinde getirebiliyor. Sağlıklı şekilde kilo vermek ve insülin direncini dengede tutmak için düzenli beslenme alışkanlığı şarttır.

Hemen Online Diyete Başla!

Uzman Diyetisyen Hilal Konak eşliğinde size özel ön görüşme fırsatından faydalanarak randevunuzu almak için hemen tıklayın!

Gece kalkıp yemek yenmesi, sürekli olarak açlık hissi, tatlı krizleri, halsizlik, cinsel isteksizlik gibi birçok eylem insülin direncinin belirtisi olabilir. İnsülin direncini düşürebilmek adına, şekerli, nişastalı ve unlu mamuller tüketilmemelidir. Bunlar insülin direnci kilo verme için anahtarlardır. Ayrıca hazır tatlandırılmış meyve suları ve kafeinli içeceklerden de uzak durmakta fayda vardır. Beslenme alışkanlığınızın düzenli olduğuna inanıyor ve bir türlü kilo problemini aşamıyorsanız, Beslenme ve Diyet Uzmanına danışarak gerekli testler yapılmalı, uzman tavsiyesiyle tekrar yaşam şeklinizi gözden geçirebilirsiniz.

Hemen Online Diyete Başla!

Sağlıklı bir yaşam sürdürebilmeniz için verilen tüm danışmanlık hizmetlerden online olarak da yararlanabilirsiniz. Yoğun iş hayatı, okul temposu, İstanbul dışında yaşamanız ya da zaman kısıtlılığı gibi nedenlerle danışmanlık merkezinize gelemiyorum diyorsanız online danışmanlık hizmeti sizin için oldukça idealdir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz