Dünyanın en önemli kalp rahatsızlıkları hareketsiz kalmak ve yürümemekten geçiyor. Kalp krizi risklerini minimize etmek bizlerin elinde. Sağlıklı yaşam koşusu, sağlıklı yürüyüş gibi birçok alternatif yol seçebilir, kalp rahatsızlıklarını önleyebiliriz.

Rutin haline dönüştürülen yürüyüşler gizli kalp rahatsızlıklarının önüne geçiyor. Ülkemizde sık sık yaşanan kalp krizlerinin altındaki pay hem hareketsiz kalmaktan hem de hatalı beslenmekten geçiyor. Geçmiş senelerde orta yaşlarda gözlemlenen kalp rahatsızlıkları artık gençlerde, hatta çocuklarda bile görülebiliyor.

Hemen Online Diyete Başla!

Uzman Diyetisyen Hilal Konak eşliğinde size özel ön görüşme fırsatından faydalanarak randevunuzu almak için hemen tıklayın!

Fast-Food Türü Besinlerden Uzak Durun

Bu besinlerin yaygınlaşmasıyla birlikte hareketsizlik ortaya çıkıyor. Teknolojiye bağlı gelişmelerde hareketsizliği tam destekler niteliktedir. İşte bu sebeple hareket etmeyen vücut her şeye hazırlıklı olmalıdır. Dünyada olduğu gibi ülkemizde de bu tip hastalıklar yaygın hale gelmeye başladı. Bununla birlikte de gerekli tüm önlemlerin alınması gerekiyor. Hastalık aniden geliyor ve işin kötü tarafı ise biz bunun farkında olamayabiliyoruz. Bu sebeple ailesinde kronik kalp rahatsızlığı olan kişilerin düzenli olarak kardiyoloji doktorlarına görünmeleri, Beslenme ve Diyet Uzmanı ile görüşüp kendilerine uygun beslenme programı hazırlamaları, beslenme programına sadık kalmaları, düzenli olarak da yürüyüş yapmaları gerekiyor.

Yaşam İçin Günlük Dengeli Beslenin, Yürüyüş Yapın

Sağlıklı yaşam için mutlaka günlük 30 dakika yürüyüş yapmanız gerekiyor. Bunun birlikte de beslenmenize dikkat etmeniz, sağlıksız gıdalar tüketmemeniz gerekiyor. Kan şekeri, tansiyon ve kolesterol seviyelerini düzgün olması için hem doğru beslenme hem de yürüyüş şart. Ayrıca bu hastalıklara yakalanmamak için de sigara kullanmamak gerekiyor. Kalp sağlığının en büyük düşmanının sigara olduğunu bilmeyeniniz yoktur diye düşünüyorum.

Hemen Online Diyete Başla!

Sağlıklı bir yaşam sürdürebilmeniz için verilen tüm danışmanlık hizmetlerden online olarak da yararlanabilirsiniz. Yoğun iş hayatı, okul temposu, İstanbul dışında yaşamanız ya da zaman kısıtlılığı gibi nedenlerle danışmanlık merkezinize gelemiyorum diyorsanız online danışmanlık hizmeti sizin için oldukça idealdir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz