Teknolojinin yaygınlaşması ile birlikte günümüz toplumunda insanlar farklı şehirlerde olsa bile kolay bir şekilde iletişim kurabilmektedir. Sağlıklı beslenme konusunda da uzmanlar online olarak hastalarına hizmet verebilmektedir.

Online Diyet Nedir?

Online diyet sosyal medya platformları üzerinden sağlık ve diyet üzerine bir uzman tarafından size önerilen besinleri tüketmeniz ve her gün bu uzmana rapor vererek, sağlıklı yaşama geçiş yapmanız anlamına gelir. Bu uzman ile Whatsapp, Instagram ya da Twitter üzerinden iş birliği yapabilirsiniz.

Hemen Online Diyete Başla!

Uzman Diyetisyen Hilal Konak eşliğinde size özel ön görüşme fırsatından faydalanarak randevunuzu almak için hemen tıklayın!

Yapılan bir araştırmaya göre Amerika’da online diyet çalışmaları ile zayıflayan kişiler tespit edilmiştir. 18 ile 60 yaş arasında 91 kişi üzerinde yapılan araştırmanın sonucunda yüzde 100 başarı elde edildiği görülmüştür. Yani insanlar artık zayıflamak adına uzmanların ofisine gitmeden yardım alabilmekte ve zayıflayabilmektedir.

Online Diyet Ne Değildir?

Online diyet programı tamamen sizin kişisel verilerinize göre hazırlanır. Bu program hazırlanırken, cinsiyetiniz, yaşınız, kilonuz dikkate alınır. Sizlere doldurmanız için bir form gönderilir. Bu formun içerisinde çeşitli bilgileri doldurmanız istenir. Örneğin bel çevrenizin ölçüsü, alerjinizin olduğu besin grupları ya da tüketmekten hoşlanmadığınız gıdalar vb. gibi…

Bu doğrultuda size uygun bir şekilde hazırlanan online diyet programı ile uyumlu olduğunuz takdirde hızlı ve kolay bir şekilde kilo vermeniz sağlanır. Hastaların bu diyet programını uyguladığında dikkat etmesi gereken noktalar da vardır. Öncelikle bu program yaşam boyunu kapsamaz. Yani bir yaşam koçu değil, beslenme koçu elde etmiş olursunuz. Bu program kalıcı davranışlar elde etmenizi sağlar ve kilo verme konusunda size destek olur. Fakat bu demek değildir ki beslenme uzmanı sizin psikoloğunuz… Bu nedenle programı uygularken yalnızca beslenme odaklı olmanız gerekir.

Online Diyet Ücretleri Ne Kadar?

Diyetisyen kontrolünde takip edilen hastalar, 7/24 kontrol altında tutulur. Online diyet ücretleri uzmanın kıdemine ya da verdiği hizmete göre değişir. Kimi uzmanlar sadece beslenme programı hazırlamakta ve takip etmemektedir. Bu nedenle hem ücretler hem de online diyet paketleri değişkenlik göstermektedir. Size en uygun olan paketi tercih etmelisiniz eğer karar veremiyorsanız, sizin için en doğru olan pakete uzmanın karar vermesini talep edebilirsiniz.

Hemen Online Diyete Başla!

Sağlıklı bir yaşam sürdürebilmeniz için verilen tüm danışmanlık hizmetlerden online olarak da yararlanabilirsiniz. Yoğun iş hayatı, okul temposu, İstanbul dışında yaşamanız ya da zaman kısıtlılığı gibi nedenlerle danışmanlık merkezinize gelemiyorum diyorsanız online danışmanlık hizmeti sizin için oldukça idealdir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz