Günümüz beslenme alışkanlıkları içerisinde hızlı ve hazır gıdaların yaygınlaştığını görebiliriz. Son 15 yıldır genetiği değiştirilmiş olan bu besinler, insan sağlığını tehlikeye sokmaktadır. Doğru ve dengeli bir beslenme elde edebilmek için organik gıdalar ile beslenmek gerekir.

Organik Beslenmenin Yararları

Televizyon, radyo ve internet gibi pek çok kitle iletişim aracıyla hazır ve hızlı gıdaların (fast-food) tüketiminin yaygınlaştırılmaya çalışıldığına şahit olmaktayız. Halbuki bu gıdalar, insan sağlığı açısından oldukça tehlikelidir. Günümüz toplumu içerisinde karşılaşılan en büyük sağlık problemlerinden biri obezitedir ve obezitenin temel sebebi artan fast-food gıda tüketimi ve azalan sağlıklı beslenme alışkanlıklarıdır.

Hemen Online Diyete Başla!

Uzman Diyetisyen Hilal Konak eşliğinde size özel ön görüşme fırsatından faydalanarak randevunuzu almak için hemen tıklayın!

Organik beslenmenin yararları içerisinde ilk sırada içerik bakımından herhangi bir şekilde kimyasal bir takım madde ya da ilaçla üretilmemesi vardır. Direkt olarak topraktan alınan ürün, sofranıza taşınmaktadır.

Hızlı ve hazır gıda tüketimi yaparken vücudunuza ekstra yağ alımı yapmanız, vücudunuzu en çok tehlikeye sokan durumdur. Yağ oranı ile birlikte pek çok kimyasal ek gıdayı da vücudunuza almış olursunuz. Bu durum obeziteye yol açmakla kalmamakta çeşitli kalp, damar, diyabet ve böbrek hastalıklarına da ortam hazırlamaktadır.

Organik Beslenmenin Önemi

Organik gıdalarla beslenen kişiler hazır ve hızlı gıdalar ile beslenen kişilere göre daha sağlıklı ve fittir. Hasat zamanına ve mevsime uygun bir beslenme yapmak, metabolizma hızınızın da korunmasını sağlar. Metabolizma hızı sağlık açısından oldukça önemlidir. Kilo vermek, kilonuzu kontrol altında tutmak ve kilo kaynaklı hastalıklardan uzak durmak istiyorsanız hızlı bir metabolizmaya ve iyi bir sindirim sistemine sahip olmalısınız.

Bilimsel araştırmalara göre sağlıklı beslenme söz konusu olduğunda organik ve doğal ürünlerin kullanılması, kalp ve damar hastalıklarını da önlemekte ve iyileştirici bir etkiye sahip olmaktadır. Ek olarak doğal olarak tüketilen gıdalar içerik bakımından oldukça zengindir ve vücudunuzun ihtiyaç duyduğu tüm vitamin ve mineral oranını karşılar.

Organik gıdalar içerisinde fazlasıyla çinko, demir, A, B, C, D, E ve K vitamini, magnezyum, selenyum, potasyum bulunmaktadır. İdeal kilonun dengede olması açısından tüm bu vitamin ve mineraller oldukça önemlidir.

Hemen Online Diyete Başla!

Sağlıklı bir yaşam sürdürebilmeniz için verilen tüm danışmanlık hizmetlerden online olarak da yararlanabilirsiniz. Yoğun iş hayatı, okul temposu, İstanbul dışında yaşamanız ya da zaman kısıtlılığı gibi nedenlerle danışmanlık merkezinize gelemiyorum diyorsanız online danışmanlık hizmeti sizin için oldukça idealdir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz