Vitaminler vücudumuzda düzenleyici olarak rol oynayan ve enerji vermeyen yapı taşlarıdır. Vitaminlerin bu kadar önemli olmalarının en büyük nedeni vücudumuzda düzenleyici olarak rol oynamalarıdır.

Vitaminler vücudumuzda düzenleyici olarak rol oynayan ve enerji vermeyen yapı taşlarıdır. Vitaminlerin bu kadar önemli olmalarının en büyük nedeni vücudumuzda düzenleyici olarak rol oynamalarıdır. Eğer vitaminsizlik hastalığı bir kişide baş göstermişse o kişide halsizlik ve çeşitli bozukluklar meydana gelir. Vitaminlerin birçok çeşidi vardır. Her biri son derece önemli olan vitaminlerden en gerekli olanı D vitaminidir. Özellikle gelişim konusunda bu vitaminin yeri ayrıdır. Küçük çocukların büyümesi için kalsiyumun emilimini sağlayan enzimlerin üretilmesi tamamen D vitaminine bağlıdır. Bu vitamin olmadığından emilimi sağlayacak enzimler üretilmez ve bu anlamda gelişme de gerçekleşmez. Bunun için D vitamini çocuklar için önemlidir ve eksikliği söz konusu olmamalıdır.

Hemen Online Diyete Başla!

Uzman Diyetisyen Hilal Konak eşliğinde size özel ön görüşme fırsatından faydalanarak randevunuzu almak için hemen tıklayın!

D Vitamini Nasıl Aktif Hale Gelir?

Birçok kişi güneşin verdiğini düşünür, oysa durum böyle değildir. Güneş sadece D vitaminin kullanılır hale gelmesini sağlar. Vücuda giriş besin yoluyla olur. Genel olarak gelişmeyen kişilere bakılırsa fazla güneş almayan yerlerde oldukları görülür. Bu bakımdan güneşin büyümeyle alakasının olduğu doğrudur. Vücudun gelişmesi için en temel gereksinimlerden biri kalsiyum maddesidir. Kalsiyumun emilimi için ise D vitaminin olması şarttır. D vitaminin kullanılır hale gelmesi ise güneşe bağlıdır. Bu anlamda ortaya çıkan zincir güneşin büyümede etkisi olduğunu ispatlar niteliktedir. Eğer çocuklarınızın gelişim konusunda sorun yaşamalarını istemiyorsanız D vitamini ağırlıklı olarak beslenmelerini sağlayabilir ve gelişimi kontrol altında tutabilirsiniz.

Hemen Online Diyete Başla!

Sağlıklı bir yaşam sürdürebilmeniz için verilen tüm danışmanlık hizmetlerden online olarak da yararlanabilirsiniz. Yoğun iş hayatı, okul temposu, İstanbul dışında yaşamanız ya da zaman kısıtlılığı gibi nedenlerle danışmanlık merkezinize gelemiyorum diyorsanız online danışmanlık hizmeti sizin için oldukça idealdir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz