Dengeli ve sağlıklı beslenme ile ideal kilosuna ulaşmak isteyen kişilerin yaptığı hatalardan biri de bitki çaylarının zayıflattığına inanılıp bol bol tüketilmesidir. Bitki çayları kilo verimine “yardımcı” olarak tüketilmelidir. Hiçbir bitki çayı zayıflatmamaktadır.

Bitki Çayları Ödem Atımını Kolaylaştırır

Diyette yapılan hatalar içerisinde yer alan bitki çayı tüketimini bilinçsiz bir şekilde yapmak, vücudunuzun zarar görmesine neden olabilir. Normal bir insanın günde en fazla iki bardak çay ve kahve tüketimi yapması gerekir. Bu tüketimin üstüne çıkmak hem böbreklerinize zarar verir hem de sindirim sisteminizin bozulmasına neden olur.

Hemen Online Diyete Başla!

Uzman Diyetisyen Hilal Konak eşliğinde size özel ön görüşme fırsatından faydalanarak randevunuzu almak için hemen tıklayın!

Günde iki bardak bitki çayı tüketmek zayıflama konusunda yardımcı olur fakat kilo verdirmemektedir. Zayıflamaya yarayan bitki çayı olarak satılan tüm ürünler asılsızdır. Bitki çayları yalnızca vücutta biriken ödemi atmayı ve vücut direncini arttırmayı sağlar.

Zayıflatan Bitki Çayları Tüketilmemeli!

Zayıflatan bitki çayları olarak satılan ürünler hiçbir şekilde satın alınmaması gereken ürünlerdendir. Bu çayların içerisinde ek maddeler bulunabilmektedir. Belli bir oranda L-carnitine içeren bitki çayları kullanılabilmektedir. Fakat bu miktar mutlaka uzman bir diyetisyen hekim tarafından belirlenmelidir. Her bitki çayını tüketmek de yanlıştır. İnternette yer alan bilgilere inanarak ilginç bitki çayları kullanılması, sağlıklı beslenme açısından kendinizi riske atmanıza neden olur. Kalp krizi, kan dolaşımı bozukluğu, sindirim, sinir ve boşaltım sistemi problemleri ve hastalıkları gibi pek çok rahatsızlığa sahip olmanıza neden olabilmektedir. Fiziksel açıdan yol açtığı tahribat haricinde psikolojik olarak da olumsuz etki yapabilmektedir. Kimi çaylar, uyku hissini ya da aşırı sinir ve öfke hissinin yaşanmasına neden olabilmektedir.

Hangi Bitki Çayları Tüketilmeli?

Diyet yanlışları konusunda dikkatli olunmak isteniyorsa öncelikle bitki çayı, çay ve kahve tüketimiyle ilgili olarak mutlaka uzman bir diyetisyenle görüşmek gereklidir. Uzman tavsiyesi ile gün içerisinde tüketilecek kahve ve çay miktarı belirlenmelidir.

Zayıflama konusunda en etkili olan çaylar, içerisinde; karabiber, sinameki, yeşil çay barındıranlardır. Bu çaylar, aktarlardan alınan kurutulmuş otlarla hazırlanmalıdır. Paket halinde alınacak çaylarda da mutlaka bu içeriklerin çayda yer alıp almadığına dikkat edilmelidir.

Hemen Online Diyete Başla!

Sağlıklı bir yaşam sürdürebilmeniz için verilen tüm danışmanlık hizmetlerden online olarak da yararlanabilirsiniz. Yoğun iş hayatı, okul temposu, İstanbul dışında yaşamanız ya da zaman kısıtlılığı gibi nedenlerle danışmanlık merkezinize gelemiyorum diyorsanız online danışmanlık hizmeti sizin için oldukça idealdir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz