Diyet yanlışları listesinde kilo vermek isteyenler tarafından yapılan en büyük hata zayıflama ilaçları kullanmak ve bu ilaçları kullanarak zayıflayacağına inanmak vardır. Zayıflamaya yarayan ilaçların kalp krizi, beyin kanaması ve ölüm gibi pek çok riski bulunmakla birlikte günden güne insan vücudunun erimesine neden olmaktadır.

Vücuttaki Vitaminleri Azaltır

Sağlıklı beslenme açısından gerekli vitamin ve mineralleri almak oldukça önemlidir. Bu vitamin ve mineraller zayıflamaya yardımcı olan hormonların işleve geçmesini, bireyin tok kalmasını, kilo verirken oluşacak hasarın önlenmesini sağlamaktadır.

Hemen Online Diyete Başla!

Uzman Diyetisyen Hilal Konak eşliğinde size özel ön görüşme fırsatından faydalanarak randevunuzu almak için hemen tıklayın!

Zayıflama ilaçları genellikle “Vücuda vitamin takviyesi sağlar” ya da “Vitamin eksiğinizi giderir, hızlı kilo verdirir” şeklinde satışa sunulur. Fakat bu ilaçların en büyük tahribatı, vücutta bulunan vitamin ve mineralleredir.

Sağlıklı ve fit bir vücuda herkes sahip olmak ister lakin bu noktada bireyin doğru bir şekilde beslenmesi, doğal yöntemlerle zayıflaması ve diyet programına spor egzersizleri ekleyerek zayıflaması gerekir. Aksi takdirde sindirim, sinir ve boşaltım sisteminde geri dönüşü olmayan hastalıklarla mücadele edilebilmektedir.

Zayıflama konusunda ilaçlar kullanmak vitamin ve mineral dengesinin tahrip olmasına neden olmaktadır. Giderek azalan vitamin ve mineraller sonucunda da kendinizi daha halsiz, yorgun, uykulu ve bitkin hissetmeniz, daha çabuk hastalanmanız muhtemeldir. Zaman içerisinde de çeşitli hastalıklar yaşayarak durumunuz kötüleşecektir.

Beyin Fonksiyonlarına Zarar Verir

Hormon dengesini bozan bu ilaçların tek zararı vücut sistemlerine değil. Aynı zamanda beyin fonksiyonlarına da zarar vermektedir. Zayıflama ilaçları kullanma doğrultusunda kilo elbette verilmektedir fakat bu ilaçlar kullanılırken vücut direnci düşmekte, beyin fonksiyonları etkilenmekte ve kimi zaman kısmi ya da sürekli felçler yaşanarak fiziksel hasara uğranabilmektedir.

Obezite ve fazla kilosu bulunan kişilerin özellikle bu ilaçlardan uzak durması gerekir. Çünkü bu ilaçlar içerisindeki kimyasallar direkt olarak önce kalbi, ardından da böbrek ve omuriliği olumsuz yönde etkiler ve zarar verir. Diyette yapılan hatalar içerisinde yer alan zayıflamaya yardımcı ilaçlar, bireylerin yaşamlarını yitirmesine bile neden olabilmektedir.

Doğru ve sağlıklı beslenme ile fazlalık olan kilolarınızdan bir diyetisyen yardımıyla kurtulabilirsiniz. Doğal yöntemlerle zayıflamak her zaman için daha iyi ve sağlıklıdır.

Hemen Online Diyete Başla!

Sağlıklı bir yaşam sürdürebilmeniz için verilen tüm danışmanlık hizmetlerden online olarak da yararlanabilirsiniz. Yoğun iş hayatı, okul temposu, İstanbul dışında yaşamanız ya da zaman kısıtlılığı gibi nedenlerle danışmanlık merkezinize gelemiyorum diyorsanız online danışmanlık hizmeti sizin için oldukça idealdir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz