Diyette yapılan hatalar içerisinde başkasına ait olan diyet programını uygulamak ve bu program ile zayıflayabileceğini düşünmek vardır. Oysa bu düşünce ve davranış, yapılabilecek en büyük hatalardan biridir. Nasıl ki diş fırçanız, parfümünüz ya da tarağınız size özel ise sağlıklı beslenme programınız da tamamen size özeldir! Başkasına ait olan beslenme programını kullanmak hem sağlığınızı riske atar hem de kilo vermek yerine kilo almanıza sebep olabilir.

Yanlış Diyet Listesi Kullanmak

Yanlış diyet listesi kullanmak, bedeninizde büyük tahribatlar oluşturabilir. Diyetisyenler tarafından hazırlanan listeler tamamen kişiye özeldir. Liste hazırlanırken kişinin boyu, kilosu, vücudundaki yağ ve kas ağırlığı, cinsiyeti, yaşı ve diğer pek çok neden baz alınır. 46 yaşında, 165 cm. boyunda ve 70 kilo olan bir kadın ile 46 yaşında, 165 cm. boyunda, 70 kilo ve şeker hastası olan bir kadına hiçbir diyetisyen aynı sağlıklı beslenme programını vermez. Bu nedenle arkadaşlarınızdan aldığınız diyet listelerini kullanmak hem sağlığınızı riske atmanıza hem de kilo almanıza sebep olabilir.

Hemen Online Diyete Başla!

Uzman Diyetisyen Hilal Konak eşliğinde size özel ön görüşme fırsatından faydalanarak randevunuzu almak için hemen tıklayın!

Başkasına verilen diyet listesi aynı zamanda o kişinin beden ölçülerini de kapsar. Dolayısıyla bölgesel incelme amaçlı olarak hazırlanan diyet listeleri de mevcuttur. Bu diyet listeleri bir tek arkadaşınızdan aldığınız değil, internette gördüğünüz listeler için de geçerlidir. Sanal ortam üzerinden keşfettiğiniz her diyet listesi sizde zayıflama etkisi yaratacak diye bir kural yoktur.

Kendinizi Riske Atmayın

Eğer sağlıklı bir şekilde zayıflama ve kilo vermek istiyorsanız, kendinize uygun olan bir beslenme programı ve spor egzersizleri uygulaması ile bu hedefinize ulaşmayı denemelisiniz. Bunun için bir diyetisyen ya da sağlıklı beslenme uzmanı tarafından destek alabilirsiniz. Daha hızlı kilo vermek ya da sağlıklı olmak adına uygulanan, başkasına ait olan diyet listeleri diyet yanlışları içerisindedir. Her ne kadar belli bir oranda kilo vermenizi sağlasa da kısa bir zaman içerisinde kiloyu geri almanıza neden olacaktır.

Zayıflama amaçlı olarak yapılan bu yanlışa dikkat etmeli ve kesinlikle bir başkasına ait olan listeyi kullanmamalısınız.

Hemen Online Diyete Başla!

Sağlıklı bir yaşam sürdürebilmeniz için verilen tüm danışmanlık hizmetlerden online olarak da yararlanabilirsiniz. Yoğun iş hayatı, okul temposu, İstanbul dışında yaşamanız ya da zaman kısıtlılığı gibi nedenlerle danışmanlık merkezinize gelemiyorum diyorsanız online danışmanlık hizmeti sizin için oldukça idealdir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz