Günümüzde ayaküstü beslenme alışkanlığı, diğer bir değişle fast food türü besleme, her geçen gün yerleşik bir hal almaya başladı. Yemesi daha kolay, daha hızlı ve daha lezzetli olduğu düşünülen bu gıdalar, besin değerinin düşük, posasının neredeyse yok denecek kadar az ve kalorisinin ise olabildiğince çok olması sebebiyle insan sağlığına pek çok olumsuz etkisi bulunmaktadır. Hazırlanışındaki hatalar, tüketilişindeki hız ve tokluk hissi oluşturmaması gibi durumlar ise, bu besinlerin gereğinden fazla tüketilmesine neden olmaktadır. Dolayısıyla bu gibi durumlar sağlıklı beslenme düzenine aykırı olurken, aynı zamanda hızlı kilo alımına ve beraberinde çeşitli sağlık sorunlarına yol açabilmektedir.

Özellikle ofis çalışanları için adeta bir kültür halini almaya başlayan bu ayaküstü beslenmeye alternatif olarak daha sağlıklı pek çok beslenme programları ya da önerileri bulunmaktadır. Örneğin; hindi fümeli tam buğdaylı dürüm, yulaf ezmeli meyveli yoğurt, sebzeli omlet, ton balıklı sandviç, kavanozda makarna salatası gibi besinler, ofis çalışanları için diyet örnekleri olarak gösterilebilmektedir.

Hemen Online Diyete Başla!

Uzman Diyetisyen Hilal Konak eşliğinde size özel ön görüşme fırsatından faydalanarak randevunuzu almak için hemen tıklayın!

Ofis Çalışanları için Besin Alternatifleri

Kavanozda Makarna Salatası

Kavanozda makarna salatası, fast food tarzı gıdalar ile kıyaslandığında, sağlıklı beslenme açısından ofis çalışanları için besine oldukça etkili bir örnek olabilmektedir. Üstelik hazırlanışı da oldukça kolay olan bu yemek, ofis ortamında rahatlıkla hazırlanabilecek ya da evde hazırlanıp işe rahatlıkla taşınabilecek bir besindir. Haşlanmış makarna, lor peyniri ve çeşitli yeşillikler ile hazırlanabilen kavanozda makarna salatası, besin değeri bir hayli yüksek bir öğle yemeği alternatifidir.

Ton Balıklı Sandviç

Ofis çalışanları için diyete örnek gösterilebilecek gıdalardan bir diğeri de ton balıklı sandviçtir. Günümüzde pek çok diyet listesinde kendine yer edinmeyi başaran ton balığı, bu kez ofis çalışanları için bir besleyici bir gıda olarak karşımıza çıkmaktadır. Üstelik yoğun iş temposu arasında kolaylıkla hazırlanabilirken, tüketimi de bir o kadar lezzetli olabilmektedir.

Yulaf Ezmeli Yoğurt

Yulaf ezmesi, uzun süre tok tutabilme özelliğine sahip olan bir besindir. Dolayısıyla ofis çalışanları için besin örneği olarak gösterilebilmektedir. Kuru meyveler, badem ya da fındık gibi besinler ile tatlandırarak tüketilebilen bu alternatif besin, masa başı çalışanları için diyetisyenler tarafından tavsiye edilen besinler arasında yer almaktadır.

Ekmeksiz Yapamıyor Musunuz? Tahıllı Ev Ekmeği!

Hazırlanışı kolay bir o kadar da lezzetli olan tahıllı ev ekmeği hem ofis çalışanları hem de herkes için süper tarif. Ekmeksiz yapamıyorum, ekmeksiz doyamıyorum diyenlerin denemesi gereken tahıllı ev ekmeği tarifime aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Tahıllı Ev Ekmeği Tarifi

Domatesli Kraker

Ofiste canınız tatlı yerine tuzlu çekiyorsa domatesli kraker tam size göre! Hem tuzlu olsun hem de yiyeyim ama kilo almamayım diyorsanız domatesli kraker tarifini denemelisiniz. Hem hazırlanışı kolay hem de tadı çok lezzetli!

Domatesli Kraker Tarifi

Tatlısız Yapamıyorsanız Fit Meyve Topları

Bazılarımız tatlısız bir yaşam düşünemez. Neredeyse her gün canı tatlı çeker. Tatlı yediğimizdeyse kilo alırız gibi bir önyargılı algı bulunur. Ancak doğru zamanda doğru miktarda tüketilen tatlılar kadar masum yiyecekler yoktur. Hazırlaması kolay, lezzetli mi lezzetli pratik tatlı tarifime aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Fit Meyve Topları

Hemen Online Diyete Başla!

Sağlıklı bir yaşam sürdürebilmeniz için verilen tüm danışmanlık hizmetlerden online olarak da yararlanabilirsiniz. Yoğun iş hayatı, okul temposu, İstanbul dışında yaşamanız ya da zaman kısıtlılığı gibi nedenlerle danışmanlık merkezinize gelemiyorum diyorsanız online danışmanlık hizmeti sizin için oldukça idealdir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz